şükela:  tümü | bugün
  • yaptığım ankette 100 kadına sordum. abartısız 20-30 tanesi istemeden aile ricası, ekonomik refah vs için evlenmiş. üzülüyor insan. hangi çağda yaşıyoruz? daha neler var neler bir duysanız.
  • bir süre sevmediği kocasını idare eder, sonra çocuk olur bir sürede öyle geçer ve kocasını sevemediği için sorunlar dayanılmaz hale gelir. sonunda tek çocuklu dullar ordusuna katılma kararı alır, güçlüyüm ben ayaklarımın üstünde duruyorum nidalarıyla nafaka desteğiyle yaşamaya çalışır, olan her zaman ki gibi çocuğa olur. en baştan kötü sonu düşünmek lazım.
  • istemediği halde çocuk sahibi olan daha da vahimdir.
  • toplumdaki ''evde kalma'' baskının sonucudur. bu kişiler aile ve toplum baskısı nedeniyle tam olarak sevmedikleri, anlaşamadıkları, kafa yapıları uymayan sığırlarla evlenirler ve bunu sadece ekonomik özgürlük için yaptıklarını söylerler.

sırf geliri o an için iyi diye kadir kıymet bilmez sığırın tekiyle evlenir ve survivor izleyen kocalarına elma soymakla geçer bu kadınların hayatı.

kendi ekonomik özgürlükleri olmadığı için de bu sığır kişisiyle bağını koparamaz, s.tiri çekemezler.

bu yüzden kadınlar okumalı ve kendi ekonomik özgürlüklerini ellerine almalıdırlar, kendilerini sağlama alıp evlenmelidirler.

böyle sığırlar yüzünden kaç tane astrofizik, kuantum vb. konulara ilgi sahibi çağdaş görüşlü kadınlar gerici, dolar yakıp, iphone kıran, bomboş zihniyetli tiplerle evlenip hayatlarını mahvettiler.
  • aile baskısından bıkıp, kurtulmak amacıyla yapılan evlilik.
  • istemeyerek etkisi 40 saniye, 40 dakika, 40 gün hatta 40 ay sürecek şeyler yapılabilir. sonra toparlarsın.

istemeyerek etkisi 40 yıl sürecek şey yapılmaz, sıçarsın. net.