şükela:  tümü | bugün
  • üst edit : it gibi kelimeleri yüksek tempolu anlamındadır.

home office çalışabilme imkanı olmayan, evine ekmek götürmek için sabahtan akşama kadar çalışan insanlara konforlu villalardan #hayatevesığar #evdekal vb tavsiyeler verilmesine uyuz oluyorum.
    bugün bir kargom geldi. asansör de arızalı olduğu için ağır paketi 3kat çıkaran kuryeye öyle bir üzüldüm ki. utancımdan yerin dibine girdim. ben home office çalışıyorum. aslında onu bile tam da çalışmıyorum. şimdi bu adamın yerine koydum kendimi. neden eve kapanacakmışım akşam veya haftasonu? öyle bir gezerim ki bilerek abartırım. gündüz çalışırken sorun yok, boş vaktimde aman evde kal! yok yaa

yazdıklarım saçma mı? evet ama buna saçma demek için çalışanların da can güvenliği sağlanacak önce.
  • katılıyorum ama;

ağlamaya lüzum yok. paranın çok önemli olduğunu biliyorduk. ne oldu da ''yok ya o kadar da önemli değildir belki de'' sanrısına düştük, bilemiyorum. ölüm felan da dinlemiyor. para önemliymiş. demek ki neymiş, ne öğrenecekmişiz bütün bunlardan, ağlamak yerine, içinde yaşadığımız dünyayı tanımamız gerekliliğini. demek ki neymiş, iş vereni de emekçiyi de iyi tanıyacakmışsınız. iş yerinde mobbing yaptığın arkadaşın sendenmiş, patronun değil. demek ki neymiş, herkes bi kendine dönüp bakmalıymış. burdan çok fazla hikaye çıkar da, ben yazmaktan usandım. kimse kimseye acımaz. kendi geleceğinizi kendiniz güvene alacaksınız. kendi kıçınızı kendiniz kurtaracaksınız. dünya hala hak/hukuk/adalet bu kavramlara hazır bir yer değil. evet, bunlar için uğraşın, savaşın ama gerçekleri de kavrayın. neyle uğraştığınızı, neyin içinde yaşadığınızı da görün. ağlamayın.
  • işte sorun burada, gündüz de çıkmamalı ki hastalık yayılmasın. gündüz çıkmak zorunda kalanlar sebebiyle senin ve benim gibilerin evde kalması aslında bir işe yaramıyor.
  • kargoculardan hastalığa karşı hem şüphe duyduğum hem de hallerine üzüldüğüm için sipariş vermiyorum. sürekli kitap indirimi yapan, kitap satın almamızı isteyen internet kitapçılarına da koskoca bir "hassiktir" çekiyorum. el kadar kitabı satın almak için aktarımdaki onlarca kişiyi riske atmaya gerek mi var? gerekirse kendim çıkar kitapçıdan alırım. başkasını kullanmaya gerek yok.

t: haklı olan insanlardır.
  • virüs geldiğinde "ben it gibi çalıştığım için gezmeye hakkım var. bu yüzden bana bulaşamazsın." diyen kişilerin haklarının olması durumudur.