• arada açıp bakarım şu başlığa, zamanında arda barça'dayken kıyaslıyorlardı şaka gibi. geldiğimiz nokta, rakitic barcelona ve dünya kupasında (iyi bir performans sergiliyor ayrıca dk'nda) arda televizyondan izliyor şu anda, başakşehir'i söylemiyorum bile bakın :(
  • rakitic'in 20 ekim 2018 barcelona sevilla maçı'nda attığı jeneriklik gol sonrası yine aklıma gelmiş versus. bu kıyas o dönem için normaldi belki ama gelinen nokta açısından ikili arasındaki fark everest dağı'ndan büyük olunca mevzu ister istemez ironiye kayıyor.

ayrıca bu versusun en unutulmaz noktalarından birisi de arda'nın rakitic'i çok kolay kesmesi gerektiğinin, rakitic'ten daha iyi olduğunun tartışıldığı türkiye'deki spor programlarıdır. "arda türk diye mi yerine rakitic oynuyor" muhabbeti bile vardı. barça'nın maçından iki gün önce ispanya'dan istanbul'a var eğlencesine gelen arda ile kıyasladıkları rakitic neredeyse tüm takım arkadaşlarının, iş ahlâkı ve profesyonelliğine vurgu yaptığı bir oyuncu.
  • o zamanlar hatırlıyorum bizim salaklar rakitic kim ki diyordu. ntvspor medyası arda'nın en kolay keseceği topçu olduğunu söylüyordu. vallahi bu kadar futboldan anlamayıp ahkam kesem biz varız sanırım.

not: aynısı siyasette de var.
  • evvela arda turan daha medyatiktir, kadrajı iyi adamdır.
  • rakiticin ardadan fazlası fiziği olabilir arda kanattan evrildi amk driblingide çalımıda rakiticden daha iyi bitiricilik olarak ta ardadan bir tık iyidir ama arda bu adamdan fazla mücadele eder daha fazla karakter koyar büyük takımlarda farkı bunlar yaratır yoksa hepsi çok iyi oyuncular ama karakter ekstra mücadele koyunca orada önemli hale gelirsin
  • konuştuğumuz takım madrid olsa dediğin doğru da barçadan bahsediyoruz.şanslar % 50
  • bir arda turan değildir.

edit: ben ne malmışım :)
hesabın var mı? giriş yap