• dizi başlıklarında uyduruk bir bok atma arksından takip eden kalıp. ulan bir şey hakkında yorum yapılan bir platformda bir diziyi izlemediğini yazmak nasıl bir gerzekliğin ürünüdür. bize ne amk. hani sinema, tv eleştirmeni olsan yine bir nebze (yani o da saçma da).
  • meryem ve bilimum saçma diziler.. söz bunlardan biridir. izleyiciyi iq 70 yerine koyarlar
  • bir kisinin bir sey hakkinda yorum yapabilmesi icin gozlemin yeterli olmadiginin illa ki denenmesi gerektigini savunanlarca negatif manada degerlendirilen soz obegidir.

ama bu durum bir ikileme neden olur.

survivor i izlemeden yorum yaparsin, izlemeden nereden bileceksin derler. izler sonra negatif yorum yaparsin bu sefer de bok atmissin ama kendin de izlemissin derler.
  • sene 2005, sanki bir kaç sene önce gibi geliyor ama 13 sene önce.
    hayvan gibi lost izleyip analiz yapıyoruz her hafta bazı tipler gelip izlemediğim dizidir yazıyordu.

boş bir ifade ve bana göre silinmesi gereken içeriksiz giridir.

mesela ben sırayla bilmediğim bir grubun albümündeki tüm şarkılara, ben bu şarkıyı dinlemedim yazsam bana geri zekalı derseniz, ama diziye, filme izlemedim yazmak bakın 13 senedir demek ki kabul edilen bir olgu olmuş.

bu arada kast ettiğim, izlemiyorum/izlemedim çünkü.... girileri değil. bunlar bilgi, yorum ve analiz içerir.

sadece izlemedim yazıp çıkanlara lafım.
hesabın var mı? giriş yap