şükela:  tümü | bugün
  • "cemaat" ya da "tarikat" adı her ne haltsa, devlete ait olan bir okul bu şahıslara nasıl tahsis ediliyor da, bu şahıslar atatürk posteri üzerini kapama cesaretini kendilerinde buluyorlar.

özet:
    izmir karşıyaka yamanlar mahallesi'nde bulunan şehit prof. dr. ilhan varank anadolu imam hatip lisesi'nin, ismailağa cemaatine bağlı sıla vakfı'na tahsis edilmesinin ardından, organizasyon tarafından sahne üzeri kapatılarak, atatürk'e yapılan büyük saygısızlık.

video:
    ilgili sahne dakika 1.15 sonrası görülebilir

sahneden görüntüler:
    sahnenin önceki hali için buraya

sahnenin sonraki hali için buraya

kaynak:
    kaynak
  • ibretlik skandal.

özet: fetöden alınan okul imam hatip lisesi yapılıyor, geleceğin potansiyel fetösü olan başka bir cemaat bu imam hatip okulunun salonunu kullanıyor, akp, fetö ve bütün yobazların hala korktuğu atatürk'ün resmini kapatıyorlar.

zahmet etmeseydiniz hain yobazlar. siz örtmeseydiniz ata'm zaten sizin gibi arap atmıklarını görmemek için gözlerini kapatırdı.
  • ne bunlar böyle lan! tiplerini siktigim.
  • ne yapmalarını bekliyordunuz onu anlamadım. adamlar şeriat istiyor. kritik nokta bu toplantının seküler bir hukuk devletinde milli eğitime bağlı bir okulda yapılmış olması. soran olursa da (bkz: kandırıldık) dersiniz.
  • ulu önderimiz ebedî başkomutanımız gazi mareşal mustafa kemal atatürk'ün aziz nasihati ve vasiyeti ile asıl sorunu tanımlayıp noktalayalım:

-aziz milletime tavsiyem-
    "efendiler,
    sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki,
    bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an (dahi) geri kalmasın (lar)!"

kaynak:
    "nutuk, mustafa kemal atatürk"

bu emsalsiz derecedeki hakikatli sözün sahibinden rahatsız olanlar,
    bu sözde; "eyvah! bizden bahsediyor..." diyerek, için için feryat figan eden yobazlar,
    elbette ata'mızın yüzüne bakamazlar.

onun için kapatılan bir poster değildir.
    kapattıkları; yüzsüzlüklerini hâlâ daha yüzlerine vuran o bilgenin geleceği görüşündeki tokat gibi gerçeklerdir;
    mustafa kemal atatürk'ün tarih yaşlandıkça genç kalan fikirleri, söylevleri ve haklılıklarındaki gerçeklerdir.

bunlar öyle tarihî gerçeklerdir ki;
    izmir'de atatürk posterinin üstünü kapatmakla hiçbir şey yapamazlar.
    atatürk'ün ruhu izmir'in dağlarında, memleketin her yanında, milletimizin bağrındadır.
    milletin bağrına bastığı ata'sının yüzüne bakamıyorlarsa bu kendi yüzsüzlüklerinin utancındandır.

ata'sını daima bağrına basan asil milletimizin ahı tüm atatürk düşmanlarının ve türk düşmanlarının üzerine olsun.

ulu önderimiz ebedî başkomutanımız gazi mareşal mustafa kemal atatürk'e sonsuz saygı ve sonsuz sevgilerimizle;
    "o memleket mavisi gözlerine, bayrak berraklığındaki yüzüne ve mukaddes varlığına en derin özlemlerimizle..."
  • fetö'den kapatılan okulun başka cemaate verilmesiyle gerçekleşen hadise.

yeni cemaat de darbeye kalkışırsa kandırıldık dersin olur biter. ama cemaatlere hizmet belli ki bitmiyor.
  • fikirlere kurşun işlemez. şu büste saldırdı, resmi kapattı, hakaret edip aşağıladı! tarzı galeyana getirme ve bu gerizekalı hareketi yapanı linç etme dürtünüz, sizin atatürk fikrine ne kadar yabancı olduğunuzu ve ne kadar ilkel, cahil biri olduğunuzu gösteriyor, bence.
    bu insanlara tepki vermek mi istiyorsunuz halen daha, öyleyse ölesiye savunduğunuz adamın fikirleri ile cevap verin, en güzel tepkiniz bu olur. tıpkı bir üstteki arkadaş gibi olun.

edit: "2 üstteki" olarak güncelliyorum yazana kadar 2 entry girmiş araya.
  • ben son derece memnun kaldım. zaten nasıl denk geldiyse ulu önderin yine ufka baktığı bir fotoğrafı var. başını çevirmiş hissi verdi bana o ortamdan. kafalarında sarık, kıçlarında şalvar, sırtlarında cübbe, dillerinde orta çağ'dan kalma efsaneler ve arkalarında atatürk portresi... gözünde canlandır bana hak vereceksin.

devletin okulu nasıl tahsis edilir bunlara öyle mi? devletin tamamının teslim edildiği gülen cemaatin pisliği daha temizlenmeden onlardan aralık kalan yerleri diğerleri doldurdu bile. sen devletin okulundan bahsediyorsun. keşke hep böyle devletin okullarını tahsis etmekle kalsalardı ben razıydım.
  • feto, bunlarin 100'de 1'i bile degildi dedirten goruntulerdir. birde devlet imam hatip lisesi olmasa herhalde atis egitimi falan yapilacakmis. resmen isgal altinda oldugumuzu gosterir.

edit: imla