• finlandiyalı psychedelic rock grubu. kendi isimlerini taşıyan 1 adet albümleri var, 2012 yılında çıktı, içinde 7 adet şarkı barındırıyor. grubun özelliği çok şahane müzik yapıyor olması. şimdi aranızda "sen bilirkişi misin, sen uzman mısın?" diye soracak arkadaşlar olabilir, kendi çapımda müziğe gönül vermiş biriyim diyelim. bu başlığı açma gururunu bana bıraktığınız için de teşekkür ederim. evet ilk ve tek albümlerinden 3 örnekle konuyu pekiştiriyoruz;

sulfur giants
    the devil (in g minor)
    come crimson death
  • psychedelic rock ya da melodic progressive metal diyebileceğimiz bir türe sahip experimental bir müzik grubu.

(bkz: sulfur giants)
  • 2017'de the horse and other weird tales adında bir albüm daha çıkarmışlar.
  • sulfer giants adlı parçasıyla tanıştığım grup...

beni 80-90 yıllarına götüren ama asla taklit olmayan o dönemleri çok iyi özümsemiş insanlardan çıkmış olduğunu bana düşündüren bir grup oldu...incelemeye değer...

edit: gitar tonları bana dr. skull' ı anımsattı..2010 yıllarından sonra bu tonları duymak çok güzel bir duygu...

edit 2: o bateri ve bas tonları nedir öyle ya... uzun zamandan beri ilk defa işte bu dedim...
  • coven hayranı olarak (özellikle ben witchcraft albümlerinin hastasıyım) coven'a, yapılan müzik açısından, en yakın bulduğum finlandiyalı psychedelic rock grubu. in levitating secret dreams isimli şarkıları da en sevdiğim: https://youtu.be/agq4tdgjv7o
  • taş gibi grup
  • spotify haftalık keşif sayesinde bulduğum gruptur. bu nedir oğlum? aşmış müzikler yapmaktadırlar. ''astral sabbath'' parçası resmen bir karnaval havasında. gitar, klavye, synth... her birinden ayrı bir melodi duyuyorsunuz ve hepsi aynı anda şarkıda mevcut. böyle bir zenginlik karmaşa yaratır değil mi? asla! o kadar uyumlular ki, psychedelic rock'ın yanında progressive rock'a da yatkın olduklarını o an anlıyorsunuz. ayrıca parça dark bir müzikal edasında. uzun zamandır hiçbir şarkı veya grup için bu kadar yükselmemiştim. linki aşağı bırakıyorum.

link: astral sabbath

finlandiya, isveç ve norveç. bu ülkelerden kötü iş çıkmıyor ciddi ciddi.
  • stoner diyince aklıma gelen belki de ilk grup. benim en sevdiğim parçaları wolves inside my head, return to hallucinate ve twilight witchcraft.
  • son bir kaç gündür strange earth illusion adlı parçalarını gece gündüz dinlediğim en sevdiğim ilk 3 müzik grubundan biridir.

not: profil fotomda giydiğim t-shirt bu gruba ait.
hesabın var mı? giriş yap