kendi yalnizliginda bogulan yazar

  • 950
  • 19
  • 4
  • 0
  • dün

poppy

(bu entryi uludağ sözlükte de yazdım ancak tekrar yazmaya üşendiğimden copy paste yaptım, mazur görün.)

illuminati'nin kızı ya da bir yahudi falan değil, gelişen teknolojinin insanlıkta yarattığı tahribatla ilgili mizah içerikli kısa filmlerde yer alan bir sanatçıdır poppy.

bu proje yeni değil. türkiye'ye boktan trend yeni geldi lakin poppy'nin yabancı youtubeda popüler olmadan öncesi de vardı. o zamanlar adı poppy değil mars argo idi. yine titanic sinclair ile çalışıyordu ve beyaz fon, garip müzik ile birlikte sürekli tekrar ediyordu. derken mars argo ile sinclair yolları ayırdı ve mars'ın yerini poppy yani moriah pereira isimli şarkıcı aldı. aslında konsept de kurgu da hatta başlıklar da hep aynıydı, hiçbiri değişmedi.

örneğin bu mars argo ile çekilen video:https://youtu.be/kbs-dkd4c9i

bu da poppy'nin aynı şeyden bahsettiği daha kısa videosu:
https://youtu.be/k_jq38jkn3a

titanic şu anda daha çok kurgu, yönetmen tarafında kalmayı tercih ediyor bu yüzden videolarda görülmüyor.

https://youtu.be/6gybxrwsdjy bu adamın yaptığı sanat kabul edildiğine göre poppy'nin yaptıklarının da sanat olarak tanımlanması imkânsız değil. başarılı mı orası size kalmış...

gel gelelim youtube'daki nygma isimli sevgili kanal sahibi, cihan erden isimli commentary(!) kanalı bu yazdıklarımı okuyorsa takipçilerinizi bu kadar yediğiniz yeter. sözüm nygma'ya değil, çünkü o gerçekten emek vermiş ve taktir ettim kendisini (ne kadar yanılsa da) lakin cihan denen arkadaşın diğer videoları da üç dakikalık ve laf gevelemekten ibaret şeyler. yani bu kadar vasat altı videolar çekerken takipçilerine ögeyi denetle yaparak hazırladığın paneli niye "poppy beni illuminatiye davet etti!" diye sunuyorsun bre?

ayrıca bahsetmeyi unutmuşum titanic argo ile beraber götürdükleri mars argo grubunda gitaristti. ve dürüst olayım benim de sevdiğim bir gruptu kendileri. işte bu da grubun bir parçası:
https://youtu.be/tp1zlux4ays

devamını okuyayım »
07.06.2017 02:21