• (bkz: ağır ergen)
  • mahalledeki arkadaslari "bi tur versene" dediginde kaptanlik brovesi soracak richie rich.

makara bir tarafa el kadar cocugun hic sucu yok. cocugun nerede ve nasil yetistigi cok onemli. durup dururken yargilamak istemem ama bana cocuguna zaman ayiramayan ve bu sucluluk duygusuyla "aslinda cok seviyom ben seni" mesajini vermeye calisan ebeveynlerin abartmasi gibi geliyor.

umarim cocuk bu durumu hazmeder ve saglikli bir birey olarak yetisir. umudumuz budur kaancigim.

bu arada bi tur versene lan.
  • zengin insanları çekememek konusuna çekilmiş bu çocuğa yöneltilen eleştiriler ama kusura bakmayında algınıza koyayım güzel kardeşlerim.

olay zengin insanları çekememek değil. türkiye gibi bir ülkede eğer ki sen çocuğuna şırak diye boatshowdan 100.000$'lık tekne alıyorsan, hem de bu çocuk 13 yaşındaysa ve sen genç bir anne babaysan, kusura bakma da kesin birilerinin hakkını yemişsindir. aynı kişiler tayyip oğluna gemicik aldı diye sinirlenirler, ama burada zengini eleştirmeyin derler. nasıl bir algınız var lan sizin?

tanım: 100.000$lık teknesi olan çocuk.
  • en nihayetinde masum bir oğlan çocuğudur. böyle acımasızca dalga geçen yetişkinlerin arasında büyümek zorunda kaldığı için üzüldüğümdür.
  • bence konu komik olsa da henuz yetiskin olmayan bir cocugun sorumsuz ailesi sebebi ile isminin internet alemlerinde afise edilmesi ve ismi kullanilarak dalga gecilmesi pek de hos olmayan cocuktur.
  • ilk önce çocuk haklı ben ilk başta anlayamadım. şöyle ki bu haberi zaplarken canlı gördük annemle zap yaparken, çocuk tekneyi alsınlar diye ağlıyor sandık, acımayla karışık şımarık çocuk dedik, geyiği oldu biz almadığımızda sen böyle ağlamazdın, yok ağlardın ağlamazdın diye. bugün anneme söyledim olayları, inanamadı hala, hatta hala anlayabilmiş değiliz, ufkumuz yetişmedi (bkz: düşünemedi)

ayrıca: anlayamazsınız değil, anlayamazsınız demiştir.

son dakika editi: çocuk karşıyakalı çıktı ali rıza baba! gerçi sakarya göztepe kardeşliği vardı ama: http://i.imgur.com/s9ymz.jpg
  • eğer twitter hesabı kendininse çok da güzel cevaplar vermiş çocuktur. bazıları çocuğa acımış ama bence kendisi it ürür kervan yürürdiyodur muhtemelen.
    edit: twitter hesabında eski entryleri silmiştir, sadece olaydan sonra girilen entryler kalmıştır.
  • üzerinden daha fazla atılıp tutulmaması gereken çocuktur.

herşeyden önce çocuktur. bir tutkusu vardır ve bu bence takdir edilecek birşeydir.

ayrıca cocukcağız sayesinde memleketin ebeveyn olma konusundaki uzmanlıkları da ortaya çıkmıştır. bok gibi paran olsun, çocuğunun da bir tutkusu olsun bak bakalım "aman şımarmasın, yapmayalım" diyebilecek misin? en zor zamanda oğluna bas gitar almış bir aileyiz biz. ha evet 100 bin euro değildi ama maddi çapımız kadardı, hiç kolay ödememiştik. sonra ne oldu şımardı mı? asla, hala çalıyor, hep çalıyor, odasında ödülleri duruyor, bize gurur veriyor. imkanın varsa çocuğunun tutkusuna destek olacaksın, kendi kriterlerinle onu şekillendirmeyeceksin, hayatta geç kalmasına göz yummayacaksın. bu çocuk kendi kazandığı parayla o tekneyi almaya kalksa en az 15-20 sene geçmesi gerekir, varsa imkanın ne diye erteleyesin çocuğunun mutluluğunu. atıp tutmak kolay, evladının bu kadar yürekten istediği birşeyi alma da göreyim. zaten her çocuk da tekne istemez, aklına gelmez, bu çocuğun aklına düşmüşse, yüreğine düşmüşse, senin de durumun müsaitse alırsın çünkü o çocuğu sen yetiştirmişsindir zaten yadırgamazsın asla çünkü senin ruhundandır o.
hesabın var mı? giriş yap