şükela:  tümü | bugün
 • üniversitelerin ya da akademik çalışma yürütenlerin yerel yönetimle ortak politika geliştirmesine duyulan ihtiyaçtan hareketle kadıköy belediyesi tarafından kurulmuş bir kent düşünce merkezi.

  güncel etkinlik takvimi ve daha fazla bilgi için:
  http://www.kadikoyakademi.org/…-belediyesi-akademi/

  zamanla gelen edit: bünyesindeki faaliyetlere iştirak kriterlerinde dönem itibarıyla nesnellikten ve şeffaflıktan uzaklaşan platformdur. kadıköy belediyesi'nin klasik tutumu burada da kendini göstermiş görünüyor. tasarım atölyesi kadıköy ve idea kadıköy'ü de kamusal alan diye lanse edip uygulamada imtiyaz otokrasisinin hayata geçmesi hem samimiyetsizlikle hem de 'kadıköy ne yapsak bizim,' zihniyetindeki şımarık yöneticilerin arsızlığıyla alakalı.

  kadıköy akademi, güncel süreçte bol bol retorik üreten, sokaktan/hayattan ve kent duyarlılığından yoksun, şaibeli katılımcı seçimiyle de tamamen simulatif kalmaya mahkum..

  inşaatçı başkan aykurt nuhoğlu, kibirli yardımcılarından bahar yalçın ve benzeri idareciler yüzünden, laiklerin elindeki kültürel iktidar da maalesef yobaz güruhun çarıkları altında böyle böyle el değiştirecek.

  belki de istenen budur.

  tıpkı kılıçdaroğlu'nun erdoğan'ı asiste etmesi gibi, kimi fırsatçı odaklar da, seküler-demokrat maskelerin ardından kültürel iktidarı karşı devrimcilere devretmeye çalışıyor. yazık...