şükela:  tümü | bugün
  • (edit : burada "fetişizm", "saplantı" anlamında kullanılmıştır. asla cinsel,ahlaksızlık v.s. anlanımda kullanılmamıştır. )

kadın doktor ve diş hekimlerinde maalesef başka meslekleri aşağı görme söz konusu. bazı evlilik sitelerine paralı üye oldum. kendim mühendisim. gerçek profilimin yanında bir de sahte profil açtım ve bu profilde herşey aynı meslek kısmına doktor yazdım. ne hikmetse gerçek profilimle gülümseme gönderdiğim bu doktor kadınlar beni engellerken, sahte profilime gülümseme, mesaj vs. gönderdi.

ve malesef ki sanal alemde duyduğum şeyleri gerçek hayatta da çokca duyuyorum. yani kadın doktoraların ve diş hekimlerinin genelinde olan erkek doktor seviciliğini yani erkek doktor fetişistliğini.

bakın dikkat ederseniz erkek doktor veya diş hekimi demiyorum. kadınları diyorum özellikle. çünkü erkek hekimlerde bu fetişistlik alametleri pek görülmüyor.

peki bunların bu fetişistliğinin arkasında yatan nedenler neler. elbet ki para, itibar, zeka. yani ahlak, din, iman hikaye bu hacı ablalar için. varsa yoksa tıp diploması.

abd'deki kadın hekimler bizdekileri her zaman geçti. ama onların öyle bir özelliği var ki.bizdeki doktor kadınlar bence onların o özelliğinden ders çıkarsınlar ve insanlığı öğrensinler. orada tıp doktoru bir bayan çöpçü ile bile sevgili olup evlenebiliyormuş. eğitim zaten bizdekinin katlıyorda, insanlık konusunda da bizdekileri katlıyorlar.

hanım doktorlar cesaretiniz, yüreğiniz ve birazda insanlığınız varsa, sizde vasat sayılabilecek mesleklerin erbabı insanlarla evlenin de görelim. ama olurmu hiçç. siz tıp bitirdiniz. o kadar saaat ders çalıştınız. ygs,lys yada adı her neyse üniversie sınavında derece yaptınız. sanki bize yaptınız değil mi? bu havanız, kibriniz kime neye.

o yüzden abd'deki meslektaşlarınızla kendinizi bir tutmayın.çünkü onların çooook gerisindesiniz. ne zaman ki insanları mesleklerinden dolayı kategorize etmezsiniz ve genel anlamda insanları aşağılamazsınız ha o zaman biz türk halkı da kıyas yaparız, ama şimdi kıyastan çook uzak bir durum var.

mesela dizilerde hep hayaller üzerine gidiyorlar, doktor aşçıyla evleniyor (tatlı intikam), doktor karanlık bir insanla evleniyor (siyah beyaz aşk), ya bir gidin allahaşkına ya. doktor olacak hacı abla yüksek mühendisi aşağılıyor.

not : içinde istisnalar var. yani kasıntı olmayan ve yerini hazmetmiş kadın doktor ve diş hekimleri. ama bu çok düşük bir miktar. maalesef ağırlıkta kendini beğenmiş ve kibirliler.

ayrıca bazı doktor erkek üyelerle yaptığım sohbetten de duyduğum kadarıyla, pratisyen erkek hekimleri bile aşağılıyorlarmış ki gerçekten durum vahim.

dilerim o erkek doktor fetişisti kadın doktorlar, en vasat sayılabilecek mesleklerden insanlarla evlenmek mecburiyetinde kalırlar. bi hürmeti taha ve yasin
  • müteahhit fetişistliği daha ağır basar.
  • doğru olmayan durum.

belki toplumun genelindeki kadınlarda eslerinin kendilerinden daha iyi durumda olmasını istemek olabilir bunun da sadece kadın doktorların yaptığı bir seymis gibi lanse edilmesinden artık gercekten bıktık. coğu kadın doktor erkek doktorların diğer mesleklerden bir tık daha capkın olduğunu düsündüğü icin artık baska meslek gruplarına yonelmis durumda mesela. bazılarımız hastaneden basını cıkaramadığı icin ya da daha okurken aynı snfta oldukları icin doktorlarla beraber.

cevremden ornek verirsem
    eslerı insaatcı, baska bolumde oğr. uyesi, bilgisayar programcısı bazen sahne de alıyor, bankacı, asistan doktor, pratisyen hekim, uzman hekim olan var. gayet homojen bir dağılım var gorduğunuz gibi.

artık mesleğimi ve mesleğimin kadınları kotulemekten vazgecin yalnızsanız da donup kendinize bakın, ceki duzen verin.
  • gayet doğru durum arkadaşlar. denemesi bedava. girin evlilik sitesine. bir doktor profili, bir de mühendis profili alın durumun vahimliğini görün.
  • başlığı açan umarım doktordur.
  • peki bayan doktor denilen kişiler de sahte hesap açıp meslek kısmına doktor yazmış olabilir mi? bir meslek, bir cinsiyet bu kadar hedef tahtası haline gelmemeli.
    kusura bakmayın bu tespit olmamış. alenen aşağılık kompleksi.
  • ayrıca da ben kimsenin mesleğini kötülemedim. sadece o mesleği yapan kişilerin tutumunu eleştirdim.

ben kendime çeki düzen veririm. zaten yerinde ama daha da veririrm. ama bazıları da haddini bilip, kibrin esaretinden kurtulmaları gerek.
  • bu durumun parayla pulla alakası yok. bu konu erkek doktor ve diş hekimlerinin daha başarılı ve güven verici olmalarından kaynaklanıyor.

ben yapamazsam ona bi sırıtırım o da bana hemen yardım eder gibi misal olarak. bu konuyu yine en iyi doktor ve diş hekimlerinin bileceği bir durum.

edit : diğer bölüm ve mesleklerde de genelde böyledir ama mesele doktorluk olunca işler biraz değişiyor.