şükela:  tümü | bugün
 • ekseriyetle aşağıdaki özelliklere sahip olduğunu gözlemlediğim programlama kodudur.

  variableların initial değerleri -optional olduğu durumlarda da- hep verilmiştir.

  a, b gibi tek harflik variable isimleri* neredeyse hiç gözlenmez.

  variable declaration larında string, integer gibi türler gruplanmıştır.yani önce stringler , sonra integerlar gibi gider.iki string bir integer tekrar string olmaz.

  object oriented bir kodsa tüm attributelar publictir.

  indentation'a azami dikkat edilmiştir -ben buna genelde dikkat etmiyorum ama zaten masam da dağınık olur o zamanlar- .muntazamdır.

  z.e: aylar sonra nedir bu zaman ötesine gönderme aşkı? bu defa sebebini kesin anladım. kadınlar mantıklı variable isimleri verip şiir gibi güzel güzel comment yazıyor diye çekemiyorsunuz di mi? kızlarr...
 • çıktısı alınıp üzerine dantel örtülebilecek kod yığınıdır.
 • (bkz: root)
  (bkz: person of interest)
 • kesinlikle erkek eli değen koda göre daha düzenlidir. bahsedildiği üzere okunabilirlik açısından da göze hitap eder. nedenini bilmiyorum ama ben de iğne oyası yapar gibi büyük bir titizlikle düzenlerim o if else bloklarını.
 • bazı caselerde hatalı çalıştığı farkedilen ve sonra bakılacak commenti girilen blokları olup müşteri farkedene kadar öyle çalışan koddur. burda olay kadının kötü kod yazması değil, kadının comment yanına ismini eklemesidir. erkek öyle hatalı kodda iz bırakmaz svn harici.
 • bu tespitler dogruysa eger, ben kadin degilim ve komik olan erkek arkadasim tum bunlara uyarken ben de tam tersiyim. her zaman sacma tek harflik variable isimlerimden karisik tanimlanmis variablelarlarimdan sikayetci oluyor. dogru olmayan genelleme, cinsiyete gore degil karaktere gore degisen ozellikler bunlar.