• "zamanı hizmete dönüştüren belediye" peeeh kendimi bildim bileli bu belediye sınırları içerisinde oturuyorum ve yıllardır yaptıkları iş aynı kaldırım sök, kaldırım tak, yerlere parke taşı döşe. ramazanda biner kişilik iftar çadırları kur ama kırk santim çapında götü boklu bi çukurun üzerini 2 aydır kapatma millet düşsün arabasıyla, umurunda olma.
  • belediyeye bağlı kaldırım mühendisleri çok iyi çalışıyor. (#28597286)
    yine bir kaldırım yapma şenliği.

-yol mu genişletiliyor?
    -hayır.
    -kaldırım mı genişletiliyor?
    -hayır.
    -ne yapıyorsunuz?
    -kaldırım yapıyoruz.

evet dün eski kaldırımlar söküldü, yol kenarına koyuldu. yeni taşlar geldi, yerlerine -1cm bile oynatmadan- yenileri yapıldı. israf. başka hiç bir şey değil. vatandaşın parası kimlere gidiyor bilemiyoruz. bu kaldırımın sökülmeye ihtiyacı var mı? söküp neden aynısını koyuyorsunuz, hiç mi acıma yok sizde. hiç mi vicdan yok? yazık günah değil mi? bu parada yetimin hakkı yok mu? esnafın verdiği vergi değil mi bu? maliye bakanının elinden gelse kaynak ihtiyacı var diyip evlere gidip herkesten tek tek vergi alacak, sürekli bir şeyleri satma, özelleştirme, para kazandırma peşinde.
    bunlarda kazanılan paralar.
    kendi payıma düşen, verdiğim tüm paralar haram olsun. yatacak yeriniz yok.

afiyet olsun, kolay gelsin.
  • semtin ortasından geçen kanala müdahale etmek aklından geçmeyen, merkeze girişte saçma sapan bir dolambaçlı mühendislik harikasıyla trafiği iyice saçma bir duruma sokan, semtin her yeri düzgünmüş gibi bir de tam merkeze bir kültür merkezi koyup düğün salonu olarak aktif kullanıma sokan, belediyecilikle uzak yakın ilgisi bulunmayan saçma sapan işler yapmaktan yorulmayan, idolojik organizasyonlar dışında hiçbir gözle görünür faaliyeti bulunmayan, bunlar yetmezmiş gibi bir de hizmetlerini billboardlardan bağırıp çağıran pişkin dini tandanslı belediyedir.
  • kağıthane belediyesinin başkan yardımcısıyla bugün görüştüm. başvurunuzu aldık aktarıyoruz dediler, aktarın dedim.

çöp kutusu istiyorum sokaklar bok içinde dedim; çöp kutusu koyunca taşıyor daha kötü oluyor dedi.

böyle de çöpleri eşeliyorlar yola saçıyorlar dedim; yok yok diğer türlü daha kötü oluyor dedi.

git kadıköy'e bak her yer çöp kutusu sokaklar tertemiz ama dedim; sen onun ara sokaklarına girmemişsindir dedi.

sen benim caddeme geldin mi hiç o zaman dedim; geldim ben sen pis saatlerde geçiyor olabilirsin dedi.

eyvallah dedim, kapattım.

(bkz: allah'a eft yapmak)
  • yaptıkları güzel işler de var. hep yerecek değilim.
    meydanda kağıthane kültür merkezi,kağıthane sadabad sahnesi, nikah dairesi vs. var. içeride açık otopark var gayet rahat girilebiliyor, aracınızı park edebiliyorsunuz, kimse de otopark ücreti sormuyor. kalabalık günlerde (nikah) hemen bitişikte kapalı otopark var fişinizi alıp içeri parkediyorsunuz, 1 saat boyunca hiç bir ücret ödemiyorsunuz, 1-2 saat arası 2 lira, 2-4 saat arası 3 lira, 4-7 saat 5 lira gibi bir ücreti var, kapalı otopark, aracınız güvende, fiyatlar da bu şekilde. adına da kpark koymuşlar. ispark, kadir topbaş görsün de ibret alsın.
  • secim oncesinde aceleyle emniyetevler mahallesine (sapphire'in yanindaki insaatin hemen arkasinda olacak sekilde) bir adet cocuk parki yapmislardir..

secim bitene kadar cocuklarin oynadigi bu park, secimin hemen sonrasinda "tehlikeli" oldugu gerekcesiyle mantikli olarak kapatilmistir.. buraya kadar bile parkin ne amacla yapildigi belliyken, bugun, parki cevreleyen engelleri ve tehlikeli yazilari kaldirildi, parka iftar sofrasi kuruldu.. oyle de bi belediyedir kendileri..
  • ne bir gram tuzlama ne de kar küreme yapan belediye. sokaklar buz pisti kıvamında. kağıthane devlet hastanenin önündeki yol bile kar, buz içerisinde 3 gündür. ama olsun müslümandır, akplidir yine %50 alır.
  • bir şikayet mailine 3 aydır, yalandan da olsa bir cevap yazamamışlardır. gören de ne büyük projeler peşindedir bu adamlar diye düşünecek.
  • geleneksel kaldırım yenileme şenlikleri başlamıştır. halkın ödediği vergi kaldırım mühendislerinin ceplerini dolduruyor. sürekli kaldırım yapan, kaldırım yaşlarını, kilit taşlarını, granitleri sürekli yenileyen fakat bu işi beceremeyen başka bir belediye var mı bilmiyorum. bir işi sürekli yapıyorsun fakat o işte sürekli beceriksizsin. bu da beceri isteyen bir şey. böyle bir kısır döngü işte.

bitmiyor, sanayi mahallesinin, yeşilce mahallesinin, şirintepe mahallesinin kaldırım işleri bitmiyor. bugün yıkılıyor, yarın tekrar yapılıyor, bir ay sonra bir daha yıkılıyor, yol genişletme diyorlar 2cm yol genişletip eski taşları atıp yeni taşlar döşüyorlar. ne bitmez çilemiz, ne bitmez paramız varmış.
  • nikahınızı burada kıydırmışsanız, evlilik yıldönümünüzde mesaj atıp kutluyorlar, unutma gibi bir derdiniz olmuyor, güzel oluyor.
hesabın var mı? giriş yap