• #16205710 no lu entrysi ile beni ağlatmayı başarmıştır. fazla hassas bir anıma denk geldi belki bilemiyorum, ancak bazen cümlelerin arasında kendini bulur ya insan. kendimi buldum ve yüzleştim... dokundu kendi halim bana. öyle işte. neyse... msj fasilitesini kapatmamış olsaydı bunu kendisiyle paylaşmayı yeğelerdim ancak maalesef kapalı. buraya yazdık mecburen... rezil mi olduk artık orasını bilmiyorum valla gaza geldim işte ulen!...

velhasıl kelam yazdığı yazılarda kendimi bulduğum, çoğunlukla anlatmayı beceremediğim düşüncelerimle yazılarında karşılaştığım ender bir yazar. hep yazsın ben sürekli takipteyim çünkü. seviyorum... evet.
  • çok güzel, özel bir insandır kaknem... insan gibi insan, kadın gibi kadın.. hassastır, kırılır, incedir, öyle görür, tutarlıdır, güçlüdür, hem de nasıl.. kelimeleri sihirlidir, keskindir, uysaldır, ağırdır, güzeldir kendi gibi hep..

gördüklerini söyler, dedim, hep ince görür, öyle de anlatır.. kimi utanır kimi kızar onu öyle yansıtmasından, aslında olduğu gibi.. biliyorum, şu ortamdaki bütün o çemkirmeler, utançları saldırganlıkla bastırmalar, tüm o çekiştirmeler ama kıçı açıkta bırakan haller, zavallılaşmalar ondan.. ona yapışan kaknemliği de ondan, gözlerdeki örtü de.. oysa pırıl pırıl bir kalptir.. bir sürü sıfat sunsan en ilk vicdanı seçip yapıştıracağım, ne güzel insandır be kaknem..

dar zamanlara sıkıştırmak istemeyip pek çok adımı ertelediğim; varlığı umut ancak kendim için hep geç kaldığımı hissettiğim birisidir.. hastalıklı bir beğeni halinden galiba bu, hastasıyım kelimesi cuk oturuyor halimi tanımlamada o zaman.. kendisine lisede çıkma teklif eder gibi bir sürü kez arkadaşlık teklifinde de bulundum aslında.. eminim çok özel bişeydir onun arkadaşı olmak.. şu ortamda tanıdıktan öte olmak istediğim ender insanlardandır..

samimiyetten nasibini almamış bir sürü gözden uzak olsun ona bakışım; onun bakışı dilerim..

hep demişimdir, istese atom mühendisi falan olabilir. hem de sadece yazarak. muazzam bi şey.

paylaşmam lazımdı.
    iyi yazmak böyle bişey işte, bin yıl uğraşsam bu kadar güzel ifade edemezdim.
    kaknem'in çok entrysi için "oh allah razı olsun, var olduğun için, konuştuğun için" diyorum. özellikle bu sonuncusu için de allah razı olsun.
  • yazdığı şu (bkz: #20560703) entry ile sözlükteki türk kadınıyla ilgili yapılacak yorumları artık bitirdi benim gözümde. tabi bunu anlaması gerekenler hala kız bilgisayarı, itü, mühendis muahbbetlerine devam edecek, ama olsun. bu yazıldı arkadaş sonuçta. geri kalanı onların ayıbı.
  • erkek olduğum halde şu entrysini satır atlamadan okudum. (bkz: #20607861) * * * * * **
    kuaförden nefret eden bütün kadınlar okumalı ve uygulamalı.
    ne yazsa okutturuyor.
  • aklıyla bin yaşasın, benzerlerinden binlerce yaşasın. keşke.
  • kimse hakkında yalan söylemeyecek kadar onurludur ve kendine saygısı vardır. çarpıtmayalım. gerçi ben şu yazısından ötürünü elini öpmek istediğimden ötürü geldim, refere edeceğim entry'ye aynen katılıyorum, büyüksün kaknem.

(bkz: #20807580)
  • kimin ne söylediği umurumda değil, savunmuyorum diyeceğim ama savunmanın alası gibi olacak fakat değil. çünkü, kaknem kendini savunduracak yazılar yazmıyor hatta savunma durumunda bırakacak yazılar. ne söylediğinin, yazdığının farkında. kırmadan, incitmeden, okununca kim ne düşünür, nasıl düşünür diye yazıyor. kırmak istese kırmayı bir kenara bırak paramparça edebilirdi diye düşünüyorum. iyiyi, güzeli, doğruyu yazan insan kötünün, çirkinin, yanlışın farkında olan insandır. ona yazılı ve sözlü şiddet ile zarar vermeye çalışanlara bile gülümsüyorum diyen bir insan ve eminim gülümsüyordur. bazılarına acı acı.

içten, samimi, olduğu gibi. yazdı mı, deli yazar.

kaknem güzel insan, güzel insanım. incinsen de incitme diyenlerden, bilenlerden.
hesabın var mı? giriş yap