şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üniversite seçerken şehir kadar, bölüm kadar kampüs faktörünün de önemli olduğunu düşünenlerdenim. ancak sözlükte üniversitelerle ilgili bilgi verilirken yerleşkede kampüs ve olanaklardan aralarda bahsediliyor.. fakat böyle bir başlık olması tercih yapacaklara yardımcı olur kanaatindeyim..

  bildiğimden başlayarak hemen yazayım o zaman..
  (bkz: karadeniz teknik üniversitesi) kampüsü..

  hatırlatma ile gelen edit: sözkonusu kampüs merkez yerleşkenin olduğu kanuni kampüsüdür. fatih adında diğer kampüs zıt durumlar içerir..

  lüzum ile gelen edit : kampüs önemli değil, 4-5 yılda bitecek zaten, yeşil otların üzerinde mi yuvarlanacaksın vs.. diyenlere aldanmayın. kampüsü iyi olan üniversitenin eğitimi de iyidir arkadaşlar.. burada biriktireceğiniz anılar silinmeyecek, unutmayın.

  belleğinize sadece 4 duvarı olan binalarla çevrilmiş lise bozması okulları değil iyi anıları bırakın...
  üniversite bir kültürdür. ve maalesef ülkemizde bu kültüre sahip az sayıda üniversite var...
 • (bkz: akdeniz üniversitesi)

  navigasyon projesi için kampüs haritasını 3b modellemiştim. bu sebeple kampüsün her köşesini drone ile görüntülemiştik. sosyal alanları ve ayak basılmamış doğal örtüsüyle eşsiz olduğunu düşünüyorum.

  doğal alanlar demişken fazla içeriye girmenizi önermiyorum zira yılan, kaplumbağa ve bonzaici bilumum sürüngen tayfaya ev sahipliği yapıyor.

  edit: tilkimiz de varmış.

  navigasyon uygulaması henüz yazılım aşamasında ama harita görüntüsünü yönlendirme raketleri üzerinde baskı olarak uyguladık. kampüs içerisinde on iki noktada mevcut.
 • (bkz: çukurova üniversitesi)

  kampüs konusu gelince çukurova'yı söylememek olmaz. bir tarafta turkuaz renkli göl manzarası, bir tarafta orman manzarası olan müthiş bir kampüstür. okulu uzatma sebeplerimden biridir bu güzellik.
 • (bkz: istanbul teknik üniversitesi maslak kampüsü)

  o kadar sene tozun toprağın içinde okuduk*, yeni çevre düzenlemesi çok hoş olmuş.
 • çukurova üniversitesi balcalı kampüsü adeta cennet gibi ama içindeki insanlar (hoca+öğrenci ) cehennemden ithal edilmiş. ahır kaçkını gibiler.
 • (bkz: boğaziçi üniversitesi)

  güney kampüs’ün güzelliği malumdur.
 • marmara üniversitesi anadolu hisarı kampüsü. futbol sahası, basket sahası her şey vardır. nispeten ağaç yeşillik içerisinde kalan sağı beykoz solu çengelköy'e giden, bir zamanalar okuduğum okulumun kampüsüdür.
 • içerisindeki migros alkol satarken bence en iyisi (bkz: anadolu üniversitesi) idi *