• cam balkondan çıksın diye sonuna kadar son camı açmam ama onun son cama gelince gerisin geri dönmesi ve cama çarpa çarpa diğer uca gitmesi...
  • insanı çileden çıkaran, kendi kendisini dövmesine sebep olan kabul edilemez akılsızlıktır. ben bazen kendi kendimi dövüyorum sinirden, napayım. beni rahatsız ettiği için değil ha. bu kadar akılsız oldukları için... katlanamıyorum buna. sivrisineği de böyledir, karasineği de böyledir, uçan hamamböceği de böyledir (adını söylerken bile içim gıdıklanıyor). güzel mevlam, bunlara kanat takarken beyinlerinden kaç iq aldın doğru söyle?

gelir kulağına girmeye çalışır, burnuna girmeye çalışır, orana konar, burana konar... neden? hiç! amaçsız bir şekilde taciz eder seni. hepimiz hayatımızda en az bir kez aptal bir sineği mideye indirmedik mi? gevşek gevşek ağzımızı açarken kendini bilmez, salak bir sinek, bir kamikaze misali gırtlağımıza doğru dalışa geçmedi mi semadan? niye ya niye!? her ışığı yaktığımda lambalara, duvarlara başını vuran ey sersem hayvan! neden ağzım nurani bir parıltı yayıyormuş da ışığa geliyormuşsun gibi ağzıma giriyorsun? neden kulağıma girmeye çalışıyorsun? neden burun deliklerimden girip kafamın karanlıklarında kaybolma arzusundasın? içeride ne bulacağını umuyorsun? akılsız, budala hayvan.

ya sen karasinek? koluma geldin kondun, kafama geldin kondun, saçıma geldin kondun, yüzüme geldin kondun. ulan burada besin yok, burası senin yumurtlayabileceğin bir alan değil. ne istiyorsun? hıncımı içime atacağım, kin tutmayacağım. sıkılı yumruklarımız çözülsün tamam. gel oturalım konuşalım. ne istiyorsun bizden, ne?!

peki ya sivrisinek? tamam geldin emdin kanımızı. yüzümüzü soktun, bacağımızı ısırdın, kolumuzu kemirdin. peki kulağımızın dibinde vızır vızır ne yapıyorsun itoğluit!? kendimizi keselim de şarıl şarıl mı aksın kanımız? işkenceci bir memur gibi niçin bize bunu yapıyorsun? ne istiyorsun bizden hala?

sen uçan hamamböceği? hızlı hızlı, üzerime üzerime neden uçuyorsun? kafalarımızı mı tokuşturalım şerefsizin çocuğu ne yapmaya çalışıyorsun? neden küüüüt küüüt vuruyorsun başını arkamdaki duvara? beni böyle tedirgin ettin tamam. peki senin kafan acımıyor mu hiç öyle? niye pike yapan bir uçak misali dehşet saçıyorsun ortalığa?

arılara bi şey demiyorum. bu alemin en aklı selim hayvanı. arılar çok akıllı. bal yapacak bir şey varsa hayvan geliyor, işliyor, dolduruyor heybesini, gidiyor. hiç boş işe, böyle sululuklara vakti yok. çalışkan hayvan. canım arı.

artık bunlar evrilir mi, insanoğlu mutasyona mı uğratır, yaradan bunları günceller mi, ne olacaksa olsun. bir yaz daha geldi. sorduğumuz "neden" sorularının hiçbir cevabı yok. yeter artık. dayanacak takatimiz kalmadı, tükendik. bu akılsızlıkla yaşamak zul geliyor gayrı. genoloji, zooloji, milli eğitim bakanlığı, kim ilgileniyorsa şu duruma bi el koysun artık. canımıza tak etti.
hesabın var mı? giriş yap