• aydında, kışın dağlarda açılan büyük çukurlara dolan karların, yazın çıkarılarak üzerine çeşitli şerbetler dökülmesi sureti ile yapılan hede.
  • kışın soğuk geçmemesi ve dağlara kar yağışının az olması sebebiyle 2007 yazında gerçek kardan yapılamayan muhteşem serinletici. artık yazın yediğimiz kar helvasının tadı olsun diye kışların soğuk ve bol kar yağışlı geçmesi için dua etmekteyiz.
    ayrıca: bu başlığı okuyanlar bunu da okudu:
    (bkz: nazilli)
    (bkz: madran gazozu)
  • denizlide algida bulamayan kuzenin 'asıl dondurma budur diğerlerini tutkalla yapıyolar' diye o zamanlar 6 yaşında olan bana zorla yedirmesi sonucu tarafımdan 'öcü yiyecek' olarak sınıflandırılmış pembe kar.işin tuhaf yanı kar helvası benim için öcü olmuştu fakat algida güzel bişiydi ve o tutkalla yapılıyosa tutkal da yenilebilir güzel bişi olmalıydı.diilmiş tabi anladım.
    ayrıca ıspanakta demir var çok sağlıklı lafını anlamayan çocuk tabi ki inanır dondurmada tutkal olabiliceğine.
    (bkz: çocukları kandırmayalım)
  • petmez dökünce pet lezzetli olmayan hede.

düzeltme yapan dombilidir taocudur.
  • küçükken nazillide bir kere yediğim ama hala tadi damağımda olan orgazmik yiycek..
  • merak ettiğim ama yiyince bende ki gizemini kaybedeceğini düşündüğüm için bırak dağınık kalsın deyip asla yemeyeceğim tatlı.
  • en son bir kaç sene önce yedim. bir haftadır aklıma düştü. orgazmik yiyecek
  • karın erimemesi için kuyular meşe ağacı yaprakları ile üzeri kapatılır. bu şekilde muhafaza edilen kar yaz aylarının sonlarına kadar kullanılabilir. kar helvası üretiminde ilk yağan kar kullanılmaz.
  • (bkz: petmez)
hesabın var mı? giriş yap