şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en zor işidir vesselam. bu akşam ortak ile nargile satışı için kiraladığımız bir büfe ile bunu bana kanıtlamışlardır. arkadaş bir insan mı bu kadar nargile konusunda kendini geliştirip düzenini ayarlayıp iş yapmaz. karadenizlilerin neden şimdi zengin insanlar olduğunu, hep bir yerlere yükseldiğini anlıyorum..

az malzeme çok fiyatı önemsiyor bu arkadaşlar, bu insanlara laf açıklamak kral arthur’un taştan kılıcı çekip çıkarmasından daha zor yeminlen sözlük ahalisi. bir insan kendini geliştirmeden sadece dedikodu, kolaya kaçarak, olaylara takılıp farklı konularda bilgisi olmadan yorum yaparak iş yapanını görmedim.
  • zor olduğu kadar eğlenceli bir durumdur. bizde vardı. onunla neredeyse 1 yıl çalıştık. kah bazı konularda ters düştük. kah ortak görüşlerimiz oldu..

ama ikimizde bu tanışmadan çok memnun kalmıştık. bazen karşı (avrupa yakasına) yolum düşerse onunla mutlaka görüşüyorum.
  • zordur, sinir bozucudur.
    patronun dayanıklı ve esnek olması gerekir.
    bazen patron olduğu fikrini unutması da işinin selameti bakımından iyidir.
    oturup karadenizli çalışanı ile arkadaşça konuşursa, daha iyi performans alacaktır.
    bu ön yargı değil, ben karadenizliyim.
  • daha beteri vardır.
    (bkz: karadenizli sevgili)
  • düşüncesinin arkasında duran yanlışa yanlış diyen insanları severim, toprağından mıdır nedir çoğu karadenizli de böyledir. ama bazılarındaki cahil inadı var ki.. yanlışını da kabul edeceksin arkadaş, bazısında bu yok.