• şu sözlükte olumsuz yorumları en az hak edecek, güzel insanlarla güzel işleri bir araya getirmesini umut ettiğim başlık.
    (bkz: dünyayı güzellik kurtaracak)
  • "ben öğrenciyim ne yapabilirim?"
    "ben öğretmenim burada üşüyen çocuklar var"
    "ben ilaç yardımı yapabilirim aklınızda olsun"
    "iki bot aldım adres neydi?"
    "kaç numara ayakkabı gerekli?"
    "listede ne eksik kaldı?"
    "ne zaman zirve yapıyoruz?
    "-200'e düştüm -220 de oluversin yollayım"
    "daha çok bilgi verin grup hakkında"
    "ben ankara'dayım"
    "ben izmir"
    "ben konya"
    "ben istanbul"
    "ben yasal süreç ile ilgili bilgi vereyim"
    "yaaa bu botlar nasıl beğendiniz mi alayım mı karar veremedim"
    "ulan seda gaza getirdin ne yapayım diye düşünüyorum"
    " yat hasta olacan sonra dövcem seni"
    "kargo geldi"
    "ben ağlıyorum galiba"
    "bana organizasyon de"
    "ben debe'ye girenlere mesaj atıyorum"
    "kim neyi not alsın"
    "ben defter aldım"
    "liste nerdeydi ya"
    "fikir geldi birinden paylaşıyorum"

harika bir oluşum
  • çok güzel bir düşünce. ancak daha şeffaf ve organize oluşumlar var. kesinlikle olumsuz bir yorum gibi algılanmamalı, bana göre burada asıl önemli konu ihtiyaçların/ihtiyaçlıların tespiti ve belirlenmesi. bu da gözlemle yada duyumla değil, birebir ihtiyacın içindeki kişilerin bildirimiyle daha aktif yapılabilir. bunu da şu anda gayet yararlı bir biçimde yapan bir oluşum var; (bkz: bir silgi bir kalem). ek bir platform yerine, bu oluşumun desteklenmesini daha yararlı buluyorum. amaç aynıysa hangi adla yapıldığının bir önemi yok.
  • antalya'da oluşturulacak gruba, mart ayından itibaren her türlü desteğimle yardımcı olacağım harekettir.
  • şu ana kadar küçük bir ekibin bu kampanyaya nasıl çıkış noktası oluşturduğunu göstermek maksadıyla icraatlerini paylaşmak istediğim oluşum.

12 ocak'ta erzurum'dan öğretmen arkadaşlarla iletişime geçildi ve yardım edebilecek kişiler o insanlarla görüştürüldü.
    14 ocak'ta türkmen bir aileye iki arkadaşımız yardımlarını yolladı.
    15 ocak'ta bir aileye ilaç yardımı yapılması için bir kişiyle görüşüldü ve söz alındı.
    16 ocak'ta tokat erbaa'daki üzümlü kasabasının okuluna yardıma başlandı. iki kişinin yolladığı paralarla eksikler giderilmeye çalışıldı. yine ekip içerisindeki arkadaşların kendi imkanlarıyla mont,bot ve kırtasiye malzemeleri alındı.

daha sonraki tarihlerde van edremit ilkokulu'na bir yardımsever ilkokul kitapları yolladı, bunun için aracı olundu.
    kilis'teki bi okula 3 kız montu, 5 erkek montu, 1 kız botu, 4 erkek botu alındı ve alınmasına aracı olundu.
    bugün annesi rahatsız, sağlam bir telefona ihtiyacı olan bir genç kıza telefon alındı.
    yurtdışından bir bağışçımız (pittsburg - ingiltere) telefon için para yolladı.

tokat'a alınan malzemelerin fotoğrafları facebook grubuna eklendi.2 gündür kargolanmasına başlandı ve teslimat için beklenmeye başladı.

küçücük bir grubun yaptığı şeyler bunlar. büyüdükçe daha çok çocuğa erişebiliriz.
  • tam "karanlığın mına koyim bu ne biçim kampanya" diyecektim ki, okuyup güzel bir kampanya olduğunu gördüm.
  • aydınlık oluyor daha güzel küfrediyoruz diye devam etmesi gereken tümce.
  • tek kişi yapılamayacak oluşum. ben taleplere bakarım, sen ihtiyacı karşılayacak olan insana. "giymem ben bunu" diye tikkylik yaptığımız kıyafetler yok mu? bende vardı çok. ne kadar salak olduğumu anladım ama. onun yerine bir çocuğu ısıtsaydım.

maalesef hepimiz okuyoruz siyaset, kitap, haber, çevremizden duyuyoruz insanların tek ihtiyacı olan şey vicdan.

çok zengin ol her şeyin olsun, neden 1 kuruşu (senin için 1 kuruş, başkası için hayatın anlamı) bir çocuğu gülümsetmek için harcamayasın?

hiç mi kitap okumadın hiç mi haber izlemedin aklıma geldi ne zengin insanlar çocukları engelli ve çare yok. para değil dert. gönderilen kargolarda çocukları mutlu eden bir oyuncağın mutluluğu daha çok oldu. ısınmayan çocuğa ısınmayı siz öğretin, sevdiği şeylerle

fatih erdemci- karanlık sokakların çirkin çocukları
  • farklı oluşumlara destek vermek ile yeni bir oluşum içerisine girmek arasında fark olduğunu düşünüyorum. her oluşumun işleyişi farklıdır. daha şeffaf olunduğunu insanlar nasıl çözüyor bilmiyorum, üstelik facebook sayfasını bile incelemeden bu oluşumun şeffaf olmadığını nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum. insanlar yaptıkları her şeyi paylaşıp fotoğrafını çekiyor. kendi ceplerinden kargo paraları karşılıyorlar. destek olmak da olmamak da elinizde ama baltalamak içinde sevgi olan bir insanın yapacağı bir şey değil.

yine de ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlar için facebook grubumuz:

link.
  • ee arkadaşlar
    kibriti olan yokmu
hesabın var mı? giriş yap