• çok klasik olacak ama hala okumayan kaldıysa:
    albert camus - veba
  • turan dursun - din bu
  • ölüm bir varmış bir yokmuş- jose saramago
  • buket uzuner - gümüş yaz
  • (bkz: the wheel of time)
    her biri neredeyse biner sayfadan on beş cilt. bırak evden çıkmayı oturduğun odadan çıkmadan okunacak bir seri. bu kez sesli kitap olarak başladım can sıkıntısına birebir.
  • evde olduğum dolayısıyla da dışarıdan yorgun argın gelip kitaba sarılıp beni günün stresinden uzaklaştırmasını beklemediğim için bu ara daha ciddi ve akademik kitaplara yöneldiğimi söyleyebilirim. evdeki bu boş zamanı dolu ve biraz kafa yoracak kitaplara ayırmak bence mantıklı olan.
  • mülksüzler- ursula guin
  • alice miller-beden asla yalan söylemez
    bir psikoloji kitabı ve her insanın kendinden bir şeyler bulacağı bir kitap. madem bugünlerde kendimizi dinliyoruz ve olabildiğinden fazla zamanımız var bence kendimize bir bakmalıyız. yaşamımız boyunca hep bizim başımıza geldiğini iddia ettiğimiz tersliklerin,yolunda gitmeyen ve kendini tekrar eden sorunların ve bir türlü anlam veremediğimiz döngünün aslında çocukluğumuzda yaşadığımız travmaların,ebeveynlerimizin yanlış tutumunun,şiddetin,istismarın sonucu bizde açığa çıkanlar olduğunu anlatıyor. bunu biz bastırmaya çalıştıkça üzerine düşünmeyip çözemedikçe bedenimizin fiziksel rahatsızlıklarla bize sinyaller verdiğini genç ölümlerin,ilerleyen yaşlarda yakalanılacak hastalıklar hakkında çok güzel bilgiler veriyor. yine tekrarlıyorum,kitabı okurken her insan kendini dinleyecek ve eminim bir şeyler bulacak.
hesabın var mı? giriş yap