279 entry daha
  • okuduktan sonra oldukça ikna olduğum, ardından başlayıp 8 günde 2.6 kg kaybetmemi sağlayan beslenme tarzı. tişikkirler.

kesinlikle bunu bir yaşam tarzına dönüştürmeyi hedefliyorum inşallah, maşallah.

+ 4 kg ile devam

+ 11 kg vermiş ve benim için yeterli olmuştur.
    gerçekten de yaşam tarzı oluyor. şuan herşeyimi evde yapıyorum. peynir dahil.
  • 5 ay kadar sonra 8. senemi dolduracağım beslenme tarzım.

uzun soluklu bir denek olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim.

2011 yılında bu beslenme biçimine kadar verdiğimde 94 kg idim. elbette %100 anlamda uyum sağlamadım karatay hocanın dediklerine ancak elimden geldiğince uymaya çalıştım. örneğin sabah kahvaltılarını aynen hocanın dediği gibi yaptım. öğlen yemeklerinin tamamen kaldırdım ve akşam ise protein ağırlıklı yedim. bu beslenme biçimine başladıktan sonra yaklaşık bir yıl içinde 10 kg verdim ve 83-86 kg aralığında yıllarım geçti. ağırlıklı olarak hafta içi karatay diyetine uydum ve hafta sonu biraz kaçamak yaptım.

ta ki 1 ocak 2018 saat 23.31'e kadar. o tarihte 15 yıllık dostum olan sigarayı son kez içtim ve o andan sonra hızla tekrar kilo almaya başladım. her ne kadar bilinç altımdan beslenme biçimine uymak direktifleri alsam da defalarca gecenin bir yarısı kendimi elimde nutella kavanozu ile tv karşısında buldum. ( ah bu sigara...)

yaklaşık 1 yıllık sigara savaşımı kazandım ( evet hala içmiyorum) ama 83-86 bandında olan kilom an itibarıyla 94-97 bandına çekildi. işin tuhaf tarafı ne kadar uğraşırsam uğraşayım sigaradan sonra en dip 91'i gördüm. müthiş bir direnç var vucudumda.

sonuç olarak 7,5 sene sonunda neredeyse başlangıç noktasındayım ama hayatımda sigara yok artık:)
49 entry daha
hesabın var mı? giriş yap