• konak tünelleri'nin buca çıkışı kadar hatalı kavşak hayatımda görmedim. senelerdir her gün yollarda olan biri olarak, en ve hatta tek çekindiğim noktadır. her tarafı kontrol etmeye çalışırken kafam baykuş gibi dönüyor.

caps
  • çok dertlendirğim bir konudur. örnek vermek gerekirse, manisa-turgutlu yolunda bulunan (bkz: yukarı çobanisa) camisinin önündeki ayrım ve yine aynı yoldaki (bkz: karaoğlanlı) ayrımı son derece hatalı ve tehlikelidir. ancak bu yolun bariz şekilde barındırdığı hatalara ve de gerçekleşmiş olan kazalara rağmen hiçbir önlem alınmaması son derece üzücüdür.

edit: cami ismi (bkz: fatih camii) olacakmış. yukarı çobanisa camii anayola göre biraz içeride kalıyor.
  • tam bugün kazalara bakarsak başlığın ciddiyeti anlaşılacaktır.
  • -söke kavşağı,
    -torbalı kavşağı,
    -torbalı otoban bağlantı kavşağı ( bu kavşak öyle bir kavşak ki, yolu bilmiyorsanız kaza yapmamanız imkansız. otoyola giriş için bağlantı yolunda ilerliyorsunuz bir anda karşınızda kavşak beliriyor, kaza yapan çok fazla.)
    -manisa çevreyolundan istanbul tarafına giderken ankara yönüne gidiş ve istanbul yönüne dönüş vardır. ama bu gidiş için karşısında beton bloklar ve eski fabrika olan bir ışık vardır, o ışıktan tam sola dönersiniz daha sonra düz giderseniz istanbul, sağa dönerseniz ankara yönü. sisli havada o ışık yeşil yanıyorsa geçmiş olsun, hız kesmeden tam yol beton bariyere girersiniz, ki kışın sisli havada bir audi a8’in o betona çarptığını çevirme hesaplarında gördüm.
    - bu hatalı kavşaktan bir tane de muğla il merkezinde var.
  • şile yolu madenler ve tasdelen tunelleri. inis ve cikislarda ondeki arac kesinlikle gorunmuyor. her gun kesinlikle kaza oluyor. detaylar editlenecektir.

örnek 1 : tır sürücüsü tabiki tam bir katil ancak hem tünel çıkışı hem viraj, ilerisi görünmüyor

https://www.youtube.com/watch?v=fj-w4i3prjq
  • manisa otogar çıkışı ve çevreyolu bağlantı noktası.

https://eksiup.com/p/me78840ex6o7
  • diyarbakırda yeni düzenlenmesi yapılan elazığ, silvan, siverek, şehir merkezi dörtlü kavşağıdır.. iki yönden gelenler aynı şekilde bırakıldı, fakat diğer iki yönden gelenler ikiye ayrılıp, 6 tane trafik ışığı yaratıldı

ışık sırası öyle bi ayarlanmışki, her sabah benim durduğum ışık yeşil yandığında tam karşımda hareket eden araç bitmediğinden kafa kafaya kaza riski yaşıyorum, bi çok kez kaza riski gördüm.. yayalar allaha emanet zaten

diyarbakırda daha insanlara trafik çizgi ve ışıklarını öğretmeden übersonik fikirle kavşağın içine eden arkadaş her kimse, kendisine başka meslek bulması gerektiği tavsiyesi veriyorum
  • sakarya da düzce istikametinden gelirken parasız yoldan antalya bilecik istikametine donersiniz köprü sizi üst yola çıkarır ancak birdenbire kendinizi 2 şeritli bir yolun sağ seritinde bulursunuz. siz başka yoldan bağlandığınız için normalde bir 50 metre 3. şerit verir ama orada yok
  • her ilde en az bir düzine vardır.doğru yaptıkları daha azdır.
hesabın var mı? giriş yap