• hanım kız otobüsde mp3 dinlemektedir, delikanlı yavaşca omzuna dokunur;
    -afedersiniz
    -buyrun
    -xx dinliyorsunuz çok seviyorum ben de
    -ehm evet(dinlediği müziği seven başkaları olması herkesi sevindirir ne de olsa)
    -kulaklığın birini de bana verseniz olabilir mi?(çakaal)
    -ee.. tabi(oy oy oy)
    tabi bu esnada kızın bir kulağı açık olacağından muhabbet edebilme fırsatı da doğar. çakaaal..
  • ingilizce karşılığı sıkça hollywood filmlerinde de rastladığımız pick-up line olan hadisedir. başarısız sonuçlar alındıkça bünye otomatik olarak yeni pick-up line lar yaratarak repertuara eklemeler yapar. konu hakkında kitap yazabilecek kapasitede kazanovalar mevcuttur.
  • [yaşanmış bir olay, tanık oldum yani]
    bir yazlık sitesinde, akşam, hava sıcak, 16-17 yaşlarında genç ve bir okadar da ateşli bir grup arkadaş, karşı cinse mensup bir grup kızla tanışma eğilimindeler.
    sitede birinin kapısı hızla çarpar. kızlar;
    + ayyy o ne ole

bu aksiyonu (ne alakaysa) gören erkekler atağa geçer:

- burda mı oturuyorsunuz?
    + evet
    - yazın mı kışın mı?

kızlar ortamı terkeder...
  • vapurdayim. halt üsküdar-besiktas arasi kaç dakka? peki on bir olsun. yanimda bi' kiz var. sarisin. çok güzel oldugu söylenemez de, eh iste idare eder denilen cinsten. bana kesildi belli ki. kivraniyor tanismak için. bak bak gelinlik modeli bile çizdi kafasinda. teallah. bu kizlar niye bu kadar budala? iste o kismi muamma! ne diyorduk? hah tanismayi kafasina koydu belli ki. on dakkasi kaldi ama gel gör ki. ne yapiyor? bavul büyüklügündeki kol çantasindan sigara pakedini çikariyor. winston. bildigin kiz iste. bi' numarasi yok. simdi kesin çakmak ister benden. o da ne? çantadan çakmak da çikiyor. o kadar büyük çantadan bakkal hüseyin çiksa sasirmam. normal bütün bunlar. dokuz dakkasi var. bana dogru dönüyor:

-pardon, sigara dumani sizi rahatsiz etmiyor dii mi?

hahaha! deli yaa... bi' kere rüzgar benden ona esiyor. duman bana gelmiyor ki, su soldaki çirpi bacakli kizi boguyor. ona sorsana sarili! bak nasil da hassas kizcaazin gözleri... kasiniyor sanki. öfeliyor filan. bu tutmus bana soruyor.

-cik diyorum. "problem diil."

gözlerimi de ufka dikmisim ki sorma gitsin. cool'a sariyim da karizmam arsa degsin. basim da olabilir. sekiz dakkasi var. içi içini yiyo hatunun ya. ben ööyle pek bakmiyorum ama. bavul görünümlü çantasindan simit çikariyo bu kez de. martilara atiyor. aklinca merhametli kiz ayaklari. yer miyiz lan biz bu numaralari! ufak ufak kopariyor atiyor. bakti yine olmuyor, çantasindan cep telefonunu çikariyor. çikirtt! bu ani görüntülemeliyiz.
    -ku$laaaaaar

uçurtmayi vurmasinlar! çikiiirt! ah bi' daha bi' daha: çikiiiirt! bes dakkasi var. beni kendine bagladi bagladi; baglayamadi götüne kabak baglar artik. basina karalari da olabilir. bilmiyorum. iste bana ne! biz su sarilidan devam edelim. fotograf çekimi bittikten sonra bu kez sira cep telefonuyla mesaj yazmaya soyunmaya geliyor. haa tabii bana da "ben sana kalmadim, çok sosyalim, çevrem genistir" mesajlari filan. uff orta çagdan mi kaldin kizim sen? birak bu kaçan kovalanir numaralarini. bal gibi de yazildin iste bana. birak simdi mesaj yazmalari filan. bagla basina yazmalari! diz önüme yufkalari. ayagima bohçalari...

bak bak bak, o da ne? mesajda "hayatim acayip sinirlendim" diyor. hahaha! hayatim ha? beni kiskandirmak için sevgilim var numarasina da basvurdun ya kizim, iflah olmazsin artik sen. ne diyim? alla müsteaakini versin. dur dur mesaja devam ediyor. "yanimda bi' herif var," kim lan o herif? ben miyim. sensin herif! babandir herif! yolluya bak hele. hele helee... "vapura bindigimizden beridir bana bakiyor." öküz demek istedi bana galiba? sende de tren gibi göt olmasiymis yavrusum. tey tey, tam sizoya çattik iyi mi? halbuki dönse, gel surada bi' kahve içelim dese, hayir demem ben ona. anlayisla karsilasirim. her genç kizin basina gelebilir böyle seyler derim. elimi cebime atmaktan çekinmem hatta, kahvelerin parasini ben öderim. sonrasina allah kerim. ama ne bu simdi? hos diil ki. binbir takla atmalar filan. hem ben seni çok üzerim be güzelim. en iyisi sen beni bir arkadas olarak gör. bu is de burada bitsin. bir dakkasi var. vapur iskeleye yanasiyor. ahh benim tazem, ayrilik simdi sana ne pis kor! sen yine de üzülme, gençsin. o kadar güzel olmasan da iste idare edersin. hem her topal saticinin bir kör alicisi vardir demisler, buna ne dersin?

eyvallah de gitsin. bak indik vapurdan hala pesimde. deli mi ne? takip de eder simdi bu beni. sigara dumani beni rahatsiz ediyo muymus.? çatlak yaa... ha-ha da ha-ha!
  • şimdi kızla masada oturuyosunuzdur.sonra aniden masanın altına kafa sokulup bişey kaybetmiş de arıyomuşsunuz gibi yapılmaya başlanır.hatun akabinde sorar

+bişey mi arıyorsun?
    -evet sizinle tanışmak için fırsat arıyorum
    +salaksın biliosun dimee
  • 1 2 3.. ses ses.. deneme.. 1 2 3..
  • -bana bi giriş cümlesi söyler misin?

bir arkadaşım bunun gelmiş geçmiş en sağlam tanışma repliği olduğunu savunurdu ve her denemesinde de afallayan kızlardan aldığı cevap, ya boş boş bakan bir surat ya gülümseme ya da bir küfür cümlesi*olurdu.
  • taksimdeki alman bira evinin tuvaletinden cikmakta olan stig'in önü ickili oldugu her halinden belli olan bir kiz tarafindan kesilir. kizin kizlar tuvaletine gidecegi* du$unulerek sagindan gecilmek istenir ancak kiz ani bir hamleyle yeniden stig'in onunu keser, ve olaylar geli$ir:

kiz: merabaaa
    stig: merhaba?
    k: ya ben seni a$agida gordum de...
    s: hmm?
    kiz, stig'in elini tutarak kalbinin ustune koyar*
    k: ben daha once hic boyle bi$ey hissetmedim, bak hissediyo musun?
    salakla$mi$ bi surat ifadesiyle:
    s: ehehe...?!**
    isimler ogrenilir, havadan sudan konu$ulur, telefonlar alinir filan.

not: tani$ma denemesi olarak kalmi$tir. cunku stig kizi hic aramami$tir*.

edit: ahah kotulenmi$, galiba kendisi de bi yazarmi$.
  • güzel kız, yakışıklı erkek
    konu: klişe talimleri i
    metod: güzel kızdan ateş isteyerek tanışma
    yakışıklı erkek : pardon çakmağınızı alabilir miyim?
    güzel kız "tabii" der çakmağı uzatır,
    erkil kişi sigarasını yaktıktan sonra daha önceden söylemek için bir şeyler düşünmediğinin farkına varır ve içinden geldiği gibi konuşmaya karar verir, olaylar gelişir veya gelişmez.
    yakışıklı erkek: e şry peki geri verebilir miyim?
    güzel kız "tabii" der dudaklarıyla ama içinde bir koro salak salak temposuyla coşuyormuş gibi bakar gözleri bu sebeple erkil kişi magmaya doğru elinde ceketi sessizce yol alır.
hesabın var mı? giriş yap