• her parasız kaldıklarında yenisini çekecekler zaar
  • ilk filmi izlemiş sonra da filmi bana izletmeye çalışan arkadaşıma dönüp şöyle demiştim;

"her gece mekanlarda gelsin tekilalar biralar; aşık olduğun kadın bilmem ne ülkesine iş teklifi alsın gitsin; canın sıkıldı mı harley davidson motora atla git kafa dağıt; yayınevin olsun; plakçı dükkanın olsu yanlış anlama da sikerim ben böyle kaybetmeyi. keşke herkes böyle kaybetse amınakoyayım"

tanım: kaybetmek tanımını tuzu kuru janti gençlerin ağzına bir parmak bal gibi çalan gerçekten kaybetmenin ne olduğunu asla bilemeyecek tiplerin, facebook ve instagram'a bol bol yazmalık söz çıkaracağı film.

not: kesin yine az kişinin bilindiği bir şarkıyı plaktan da soundtrack yaparlar.
  • seneye bu zamanlarda olimposta bizim çocuklarla *açık havada seyretmek istediğim film
  • rez.
  • - naber?
    + standart
  • kaybedenler kulübü'nün filmi çok sinir bozucu bir filmdi, çünkü ömrünü bastıklarında yaydıklarında avantgarde sinema dilininin inceliklerini anlatarak geçiren adamların kendi hayat hikayelerinin gişe sineması dili ile aşklı maşklı anlatılmasına göz yumduğu bir filmdi. kendi içinde tutarlı olabilir, ama hikayenin aslına aşina olanların midesini ekşiten bir şeydi. ayrıca hikayeyi anlatanın anlattığı hikayeyi yücelterek anlatmasının abartılı sahne dekoru gibi keyif kaçıran bir yanı olduğu da açık. şimdi filmin ikincisi çekilirken yönetmen m. ada öztekin'miş (filmde koltuktaki uyuz olarak resmedilmişti). takip edebildiğim kadarıyla kafası tolga örnek'ten daha açık, kişilikli yanları daha az törpülenmiş bir abi. iyi bir şey çıkabilir.
  • kaybedenler kulübü yolda'nın çekimleri ekim ayının ilk haftası başlayacak.
  • kaybedenlerin devamını çekmek filmin ruhunu satmaktır.
hesabın var mı? giriş yap