• devlet bahçeli açıklaması.

delireceğim. biz ölümü mü tercih ediyoruz? keyfimizden mi 40 yıllık binalarda oturuyoruz? asgari ücrete bakın, ''risksiz'' binaların kiralarına bakın. insanlar sizin yarattığınız yokluktan mezara giriyor. kim istemez sizin gibi villalarda, saraylarda oturmayı? insanlar aç.

tanım: deprem araştırma önergesine hayır oyu veren parti başkanının açıklaması.

edit: al birini vur ötekine akp’li belediye başkanının skandal açıklaması (bkz: her şeyi devletten beklemeyin 0 ev alın)
  • sayesinde eski ve riskli binalarda oturmanın bütçesel bir mecburiyet değil de bir tercih meselesi olduğunu da öğrenmiş olduk.
  • bahçeli'nin engin dünya görüşü ve muhteşem zekası ile yaptığı üstün yorum.
  • bizim de bir sürü keşkelerimiz var devlet bey...
  • tabii , adrenalin isteyenler çürük binalarda oturuyor.

mesela ben istanbul'da fay hattına çok yakın ve zemini kötü bir ilçede ikamet ediyorum.
    bundan keyif alıyorum. her an binanın altında kalma olasılığım beni uyanık tutuyor. geceleri uyumuyorum. çok heyecanlı.
    bize bu ekonomik ortamı sağlayarak , enkaz altında kalma şansını veren gelmiş geçmiş tüm devlet yetkililerime tek tek teşekkür ediyorum.

yoksa istesem kilyos tarafında iki katlı bir villada oturup depremi hiç düşünmeyebilirim. ama yapmıyorum.
    neden ?
    çünkü heyecanı seviyorum.
  • riskli binanın yapılmasına izin veren devlet mi bunu söylüyor diye cevap vermek istediğim devlet bahçeli’nin talihsiz açıklamasıdır.
  • allah da bizi kahretsin ozaman sağlam bina yapmayan malzemeden çalan müteahhitlerin yaptığı binalarda oturduğumuz için.
  • bu adam her konuştuğunda "facepalm" vaziyetinde kendime baya baya haksızlık yaptığımı düşünüyorum.
  • artık mental olarak durumu iyi olmadığı ayyuka çıkmış olan mhp genel başkanıdır.

acilen artık bulunduğu konumu terk etmeli ve emekli olmalıdır.
  • geçen ekmek almaya gideceğim, param yok. gittim bankaya çektim bir 100 bin tl. lazım olur falan. eve dönerken evin eski olduğunu fark ettim birden. bankaya geri döndüm, pat, çektim bir on milyon daha. apışıp kaldılar. anlamıyorum yani neden bu kadar zor duruma sokuyor insanlar kendilerini. niye riskli binada oturuyorsunuz kardeşim? bir de bu yapılara göz yuman devlet kurumları falan varmış, hiç inanmadım. tuik dışında bir şeye inanmam zaten göz var izan var.
436 entry daha
hesabın var mı? giriş yap