• banyo yapıp köpük* sürdükten sonra, kurutmadan önce şekil alması için beklenmesi gereken süreyle sorunsal kategorisine giren saçtır. erken kurutursanız yolunuk kabarık, geç kurutursanız plastik gibi parlak yapışık dururlar.

ayrıca o kıpskıvırcıklığa ulaşılacak süreyi özellikle evde oturacağınız günler güpgüzelli tuttururken , dışarı çıkıcağınız zamanlarda asla tutturamazsınız ki bu hiç hoş değildir.
  • kivircik sac esasen iyi birseydir bir kısmı kıvırcık bir kısmı dalgalı bir kısmı düz saca göre. (bkz: ben kendimden biliyorum)
  • kıvırcık saçın en büyük sorunsalı en kötü lakapların takılmasıdır. hayır "kıvırcık" en güzel lakap en şirin en klişesi. şahsen saçların kabarıklığından dolayı bana "kafa" , "saç" diyen arkadaşım var. bazen sorun saçlarımın kıvırcık olması mı, yoksa bana acayip lakaplar takan tuhaf arkadaşlara sahip olmam mı diye düşünmüyor değilim.
    (bkz: evet sorun bende)
  • jöle yiyen saç tipidir bu. saçlarınızı yıkadığınızda kafanız küçüldü sanırsınız. müdahale etmeden kurumasına izin verirseniz kafanıza fanus geçirilmiş gibi bulursunuz kendinizi. belli bir şekli yoktur her sabah sırf yakınımdaki insanlara zarar vermeyeyim diye düşünerek saçınızı jölelersiniz. akşamına kafanızdaki şey o jöleyi sindirmiş olur. bir günden daha uzun kendisine etki eden tek jöle berberin kullandığı plastik yapıştırıcı kıvamlı kuruduğunda betonlaşan jöle(!)dir. bu maddeyi de ikinci günün ortalarında ufalanacak hale getirir bu saç tipi. işin en kötü tarafı gerçekten koca bir kafanız olabilir ama uzun vadeli kurtulmak istiyorsanız tek çaresi koca kafanızı kıvrılamayacak kadar kısa saçlarla kullanmaktır.
  • bu tur saclar uzamaz buyur...

ama yakisana da cok yakisir o ayri mesele, tasiyabilene harika durur.
  • bonus *gibi iğrenç bir benzetmeye sebep olan sorunsal. markalar ne kadar da hakim güncel hayata...
  • temel olarak saclarin protein yapisinda bulunan cistein aminoasitleri arasinda olusan daysalfayt briclerlerin cok olmasindan kaynaklanmasina ragmen bu tip saca sahip olanlarin veya etrafindakilarin bu kaynagi pek de takmadiklari sac tipi.
  • düz saçlı insanlardan gelen "ay ne güzel saçların kıvır kıvır, hiç taramıyorsundur da keşke benim de öyle olsa" tepkileri karşısında insanı hayrete düşüren sorunsaldır. oysa bilmezler banyodan sonra bir saat, evden çıkmadan önce yarım saat o saçla uğraşılır. şahsen ben ancak fön çektirdiğimde doya doya tarayabiliyorum saçlarımı. işte böyle bir şeydir kıvırcık saçlı olmak.
  • yanlış tanımlı bir olgudur. zira kıvırcık saç sorunsal değil nimettir, fetizanı* çoktur.

edit: olm dökülüyo lan bu ibne :(
  • en kötü yanı, her gün yıkamak durumunda olmaktır, akşam da yıkasanız, sabah kullanılmaz hale gelir.
hesabın var mı? giriş yap