• nişandan 1 hafta, evlenmeden 3 ay önce ev eşyaları alışverişi için eşim çekmişti kredi. şimdinin parasıyla herhalde 65 70 bin falan yapıyordur.parayı da direk benim hesabıma yatırmıştı.

yeni tanıştığınız ne olduğunu bilmediğiniz karakterini az çok tanımadığınız bir insan için çekmek ahmaklıktır tabii ki.
  • kısaca söylemek gerekirse orospu çocuğu bir karaktersizdir siz bilmeseniz de borcunuzu size ödetir:)
  • ne alfasi yaa alfa para muhabbetine girmez.
  • çok büyük bir kerizlik örneğidir.
    böyle bir kız tanıdım ben de. parasını alabilmek için her gün mektup yazar gibi uzun mesajlar atıyordu. sürekli ağlıyordu. intihar girişiminde bulunduğuna bile şahit oldum. neticede çocuk parayı ödemedi kız da yıllarca çalışıp çocuğun borcunu kapattı.
  • arkadaşlar, bankalardan çok korkuyorum. kartımı ödeyemecek gibi olma ihtimali bile hasta ediyor.
    kredi çekmek, kefil olmak vs. ürkütücü gelmiyor mu size de?

günümüzde birçok evliliğin dağılış hikayesinin altında bile şu kredi muhabbeti var, biliyorsunuz dimi?

borç harç düğün, yap çek kredi. sonra işler bozulmasa bile kredi yüzünden imkanlar kısıtlanıyor, insanlar yetişemiyor, soluğu mahkemede alıyor.... çektiğin rezillik de bonus. allah korusun.

kimi de yirmi otuz yıllık karısının kardeşine, kocasının abisine... kredi çekiyor ya da eşine çektiriyor. hikayenin sonunda olayda bahsi geçen tüm akrabalar bir daha hiç birbiriyle görüşmüyor. millet sülalesine küs.
    mağdur olan tarafin eşine karşı boynunun bükük kalması da cabası.

kız arkadaşa, erkek arkadaşa kredi de büyük cesaret gerçekten takdir ediyorum. kafama silah dayasalar yine bunu yaptıramazlar. kredi çekmeyi talep eden taraf, ister istemez krediyi çektirdiği/ çektirttigi tarafa kambur oluyor ki orası daha zedeleyici.

birçok entryde arkadaşlar yazmış,
    orta yaşlı bekar çalışan kadınların bu şekilde dolandırıldığı da hikaye değil var böyle şeyler etrafta. bu ibneliği kadından genç olan erkeksiler yapıyor daha çok... kadın, bekar... iyi kötü parası var, kadın şöyle düşünüyor herhalde akranları, yaşıtları ona bunu yapmaz, kıymetimi bilir... dye çekiyor krediyi, veriyor parayı sonra karşı taraf parayı alıp arazi olunca kadınlık gururundan susuyorlar... üzücü.

yapmayın, yaptırmayın, kimsenin yaptırtmasina izin vermeyelim. hiç kimse için kredi işlerine girmeyin varin vermiyor diye kötü olun, verip de rezil olmaktan daha iyi.
  • erkek değil, erkeğimsidir.
  • %95 ihtimalle o parayı yiyecek erkektir.

bu gözler, sevgilisine kredi çektirtip, akşamına eğlenceye ve masaj salonuna giden adam gördü. kadına da koftiden bir kolye almış yavşak.

yalnız kadınlara da müstehak. nerde ipsiz sapsız adam var, herşeylerini ortaya koyuyorlar.
  • hani alfa erkek felan diyorsunuz ya hiç de sevmem bu lafı
    işte odur bu erkek alfadır.
    hem ...... veriyorum hem kredi çekiyorum
    hem ...... veriyorum hem kredi çekiyorum
  • kısacası herkez kendi kişiliğini yansıtmış
  • en tehlikeli insan türüdür.
    bir baltaya sap olamamıştır.
    disiplin gerektiren pek çok işten tembelliği yüzünden atılmıştır. "o paraya çalışılır mı lan" diye dürüstçe işinde gücünde çalışanlarla dalga geçmektedir.
    paraya herkesin ihtiyacı oldu şu günlerde dişini sıkıp çalışmak yerine çok param olsun diye hazıra konmaya çalışır ve köylü kurnazlığı ile kendini acındırarak kız arkadaşından yüzsüzce bunu ister. bilmez ki, azı olmayanın çoğu hiç olmaz...
    ne yapar ne eder, kızı ikna da eder. salaklar salakları bulur çünkü.
    aşkitosu için ölen bayılan kız da aldığı paranın azlığına çokluğuna bakmadan kredi çekmeyi kabul eder.
    böyle akılsızlar oldukça sonu düşünülmeden yapılan ve sadece günü kurtarmaya yarayan böyle salaklıkları da çok göreceğiz daha.
    var aynı böyle bir dangalak sülalede de, ordan biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap