• kızmak, düzeltmek için yollar aramaktır. kırılmak ise o çabaların sonuçsuz kaldığı, karşı tarafın bir adım bile atmadığı anlamına gelir.

kızdığım zaman hep bunu bir şekilde belli etme ihtiyacı hissederken, kırıldığım zaman tek kelime etmemeyi tercih ediyorum. çünkü faydası olmayacağının geç de olsa farkına varmış oluyorum.
  • kızarsan kavga edersin baya bildiğin ama kırılırsan susarsın uzun bir süre susarsın. içinde çözmeye çalışırsın onu kırmadan halletmeye çalışırsın. nafile. daha da büyür o kırgınlık dağ olur. oysaki konuşsan her şey çözülecek belki de ama yapamazsın. ve hep o kırgınlıkla yaşamaya devam edersin çünkü bir özür dilerim lafı da düzeltemez artık.
  • kızdığında içinden dışından direnir *,
    -ki kırıldığında; ruhundan incinir ve en çok vazgeçer insan.

demem o ki, kızmak mücadele etmek ise kırılmak vazgeçmektir.

incelikler yüzünden*
  • biri çok gürültülü olurken digerinin ürkütücü sessizliği vardır
  • kızgınlık geçer de, kırgınlığa çare bulamadık..
  • birine kızmanın fiziksel hissi beyinde, kırılmanın ise kalpte gibi.
    kızma daha güçlü bir duygu, kırılma daha naif.
    değer vermediğin birine de kızabilirsin ama sadece değer verdiğine kırılıyorsun..
  • kızdığında kükrersin, kırıldığında tek kelime çıkmaz ağzından.
  • herkese kızabilirsiniz ancak sadece sevdiklerinize kırılabilirsiniz
    başkaları kim ki sizi kıracak
    kırılmak için çok değer veriyor olmalısınız
  • yapılmaması gereken herhangi bir şey yapıldığında, söylenmemesi gereken söz söylendiğinde kızarsın sinirlenirsin. patron küfür edince kızarsın, işinde herhangi bir aksilik olduğunda kızarsın ama aile fertlerinden biri herhangi bir olumsuzluk yaptığında kızmaktan çok kırılırsın. aile fertlerime kızmayı bırakalı çok oldu. kısa bir zaman sonra da kırılmayı bırakacağım belli. artık süper hissiz günlerime az kaldı diye düşünüyorum.
  • kızmak daha gürültülüdür, kırılmaksa sessizdir.
hesabın var mı? giriş yap