• 2014 yapımı ingilizce a hard day olarak adlandırılmış kore filmi. annesini kaybeden dedektif go geon-soo'nun çevirdiği karanlık işleri denetim sırasında ortakları ile beraber zor durumda kalmasına sebep olmuştur. emniyette büroda denetim olacaktır. eşi ile arasında sorunlar vardır. o esnada annesinin cenaze işleri vardır ve bunların tam ortasında ise arabası ile cenazeye yetişmeye çalışırken başına talihsiz bir hadise gelir. işler çığırından çıkar.
  • esas ismi kkeut-kka-ji-gan-da olan, yönetmenlğini seong-hoon kim'in yaptığı 2014 yapım güney kore filmi... herşey bir polis memurunun zaten ölmüş olan birine arabasıyla çarpmasıyla başlar.. ve son sahnesi iyi..
  • keyif veren bir polisiye-gerilim filmi olmasının yanında arka planda koredeki polis sisteminin içindeki yolsuzluğun nasıl normalleştiğini de gözler önüne seriyor.
  • filme ne desem az. senaryo çok başarılı, karakterler olmadık zamanlarda olmadık şeyler yapıyor ya da başlarına olmadık işler geliyor, bitti derken yeni bir aksiyon başlıyor vs... bol heyecanlı, zekice yazılmış/çekilmiş bir film...
  • muazzam film. boktan klişe holywood yapımlarının yanında ders verir gibi olmuş resmen. bir saniye bile sıkmayan temposuyla korelilerden örnek bir film daha.

bunu seven bunu da sevdi:
    (bkz: salinui chueok)
  • gerçekten iyi film. sıkılmadan sonuna kadar bekliyorsunuz. filmin ikincisi de gelir gibime geliyor. özellikle filimin en başında kendisini talihsiz bir olayın içinde bulman zeki polis memurunun, sonuna kadar bunun ile mücadelesini heyecan ile takip ediyorsunuz.
  • hani bazı sitelerde yapılan son 50 yılın en iyi filmleri tarzı listeler vardır. herkesin bilip izlediği filmleri sürekli karşımıza çıkaran. işte o listelerde ilk sırada olmalı bu film. ve o listelerin çoğunun ne kadar boş olduğunu da gösterir.
  • sıkılmadan izleyeceğiniz bir film. konusuyla merak ettiriyor, ayrıca bir insan daha ne kadar kötü bir gün geçirebilir onu düşünüyorsunuz. sonra olaylar olaylar.
  • tek sorun bende sanırım. çünkü hiç beğenmedim filmi. izlerken sıkıldım. bana hiçte öyle aksiyon ve gerilim yüklü gibi gelmedi. 7.2 neden verildi, onu da anlamadım.
  • son yıllarda izlediğim en iyi film. tabii hollywood yapımı olmadığı için izleyen yok ama yakında remake yapar mr. hollywood herkes de ağzı açık izler.
hesabın var mı? giriş yap