• genelevlerin kapatıldığı sene 800 tane mekanın açılması.

refah partisi döneminde olmuştur.
  • bosnanın o cıvıl cıvıl sokakları
    kırkikindi yağmurları
    her köşede bir anı
    aşklarım, arkadaşlarım, gençliğim ve niceleri

konya candır..
    yerlisinin anasını sikeyim!
  • eskiden konya denince akıllara mevlana gelirdi. son yıllarda ise "yobaz" ve "gericilik" kelimeleri çağrışım yapıyor.
  • dini para kazanmak için kullanan dincilerin merkez karargahı. .
  • aşırı muhafazakar görünüp her türlü mentollüyü götüren bacılarımız... aşırı para düşkünü ve milleti kazıklama delisi insanları. asalaklık. yobazlık.
  • siyah. simsiyah bir şehir. ezan seslerinin boğuculuğu, islamın gericiliği ve kadınların objeleştirilmesinden beslenen, geçmişi belki dolu ama bugünü boş bir şehir.
  • sene 2006 yanlış hatırlamıyorsam, ramazan ayı, oruç değilim, kule city denen avm yakınında bir lokantaya girdim .
    herif uzaktan bana elinin tersiyle, iftarda açığız gardaş dedi ve kovaladı. ağzımı bile açmamıştım halbuki. belki pide yaptıracaktım.

sene 2002 , kulağındaki küpe yüzünden dayak yiyen genç, top sakalı yüzünden dayak yiyen genç. gençler hep dayak yiyordu.

sene 2006, kız arkadaşıma laf attılar diye burnumun kırılması.
    kantinde bayrak altında oturan tipler..
    sene 2001 , 80 liraya 3 kişi ev tutmaya çalışırken , gelen kiracı aileye 50 liraya ( milyona) evin verilmesi.

yılbaşında tekellerde içkinin tükenmesi, yetmemesi.

esrar..
  • yeniliğe açık olmayan insanların çoğunluğunu oluşturduğu şehir.yerlilerini tanıdım yaşayan akrabalarım var malesef geçmişle fazla yaşayan bir şehir.
  • atiker.
  • mevlana ilk konya’ya geldiğinde ‘daha beteri olsa idi orda dururdum’ demiş
    tüm yolların alaattin tepesine çıkması, yardım sevmez insanları, araba tamircisinin çakma malzeme ve işçiliği , etli ekmek, bamya çorbası, meram
hesabın var mı? giriş yap