• geçen yaz ukrayna kiev' e gitmek için 3 ay geceli gündüzlü çalışıp ortalama 1200 $ para biriktirmiştim. eylül ayının 15. gününde esenboğa havaalimanından uçağım kalkıyordu. ilk defa yurt dışına çıkacağım için çok heyecanlıydım. 1 hafta kalacağım için yanıma çok birşey almadım. bavula sadece 5 tişört, 7 sweatshirt, 5 kot pantolon, 1 mont, 1 deri ceket, 20 tane de boxer alıp yola koyuldum. havalimanın da check-in falan yaptıktan sonra yavaştan uçağa almaya başladılar. bindim abi herşey güzel 3 saat sonra kiev' e indik. pasaportu verdim görevli 2-3 dk baktı sonra polisleri çağırdı beni üst katta bi odaya çıkardılar 3 saat boyunca sorguya çektiler niye geldin? kaç gün kalacaksın? niye ilk yurtdışı çıkışını buraya yaptın? vb. sorular... en son dayanamayıp b1 ingilizcemle reis turistim gezmeye sosyalleşmeye geldim aq. ajana benzer bi halim mi var da beni tutuyorsunuz? dedim. böyle iki dk beni süzdükten sonra okay wellcome friend sorry dedi. demek bu kadar kolaymış dedim neyse airbnb den tripleks villa tuttup yerleştim. o gün evden çıkmadım. diğer gün dışarı çıktım havada soğuk gibip mistik bi kafeye oturdum 2 saat takılmışımdır öyle çok sevdim orayı. kiev i çok beğenmemiştim. her gün o kafeye gitmeye başladım. gittiğim kafede ulyana adında garson bi kız vardı ama garson demeye bin şahit ister. kız bir içim su. sürekli 50-60 $ bahşiş veriyordum. 5. gün yine gittiğimde tek müşteri bendim. ben daha siparişi vermeden ulyana soğuk americano getirdi oturabilir miyim dedi. olur tabiki dedim. öyle ben anlattım o anlattı sıcak bi bağ kurduk. akşam işin yoksa bana gelsene birşeyler içeriz dedim olur olur içeriz dedi. neyse abi bu geldi tabi benim ev tripleks aq caddede ki en dassaklı konut. görünce vay falan dedi bende ne sandın yarraam bizde para bok gibi şeyler diyorum. oturuyoruz bir yandan şarap içiyoruz, benim yarım ingilizceyle bir şekilde de anlaşıyorduk. bizim kafalar baya güzeldi çok içmişim. o gece ilişki yaşamışız tam hatırlamıyorum kalktığımda yanında yatıyordu. hemen duş aldım dışarıdan sandviç falan yaptırdım. kahvaltı yaptık numaramı aldı evine gitti. bende de türk hattı var whatsapp dan yazışıyoruz. diğer 2 günde aynı şekilde beraberdik gezdik eğlendik içtik. son gün vedalaştık ayrıldık türkiye'ye geldim. abi aradan 3 ay falan geçti bu kız bana hamileyim diye mesaj attı. elim ayağım boşaldı birşey yazmadım sürekli yazıyordu. bende dayanamayıp benden olduğunu nereden biliyorsun dedim? senden sonra kimseyle ilişkiye girmedim dedi. düşünüyorum düşünüyorum ne yapacam diye sonra ben sana nasıl inanayım diye sert yaptım. benden ukrayna' ya gelip dna testi yaptırmamı istedi yok dedim o çocuk benim değil bir daha yazma deyip engelledim. aradan 4-5 ay geçti farklı numaradan bebeğin ultrason fotoğraflarını göndermeye başladı o numarayı da engelledim. bunlar beni avrupa insan hakları mahkemesine vermiş. şuan 9. ay bir kaç güne doğuracakmış. babasıyla abisi türkiye' ye gelmiş beni arıyorlar başım büyük dertte ne yapmalıyım taktik verin.
  • animeyi atatürk bulmuştur. atatürk ölmeden önce son haftaydı fakat atatürk'ün kafasındaki parlak fikirler bitmiyordu. hastalığından dolayı bu fikirlere zaman harcayacak fiziksel gücü de kalmamıştı, birileriyle paylaşması gerekiyordu. aklındaki fikir o kadar çılgıncaydı ki inananacak birini bulmanın çok zor olacağını biliyordu. bu kişi olarak da o zaman yakın olduğu ismet paşayı seçmişti. atatürk bir gün ismet paşayı çağırıp konuyu detaylıca anlatır. ismet paşa potansiyeli görür fakat fikri gerçekleştirmeyi reddeder. reddetme sebebini ise bu halkın bu kadar ciddi bir dönüşüme ayak uyduramamasından korkması olarak nitelendirir. atatürk bunu anlayışla karşılar ve fikrini geçiştirir. birkaç gün geçer ve ismet paşa hala fikri gerçekleştirirsek olacakları düşünmeden edemiyordur. sokaklarda kawaii desu ne diye dolaşan çocuklar, waifusu olduğu için evlenmeyi reddeden gençler, akşam vücut yastığı olmadan uyuyamayan yetişkinler... fakat olumlu yanlarını da düşünmeden edemiyordu. cd ve dvd fabrikaları ile anime ithalatı ve ihracatı, mangalar ve yastık fabrikaları ülkenin ekonomisini kalkındıracak düzeye gelebilirdi. atatürk ise bunları biliyordu ve sarayın en gizli bölmesine vasiyetinin devamını bıraktı. bu vasiyetinin devamında fikrin temeli ve tasarımları yer alıyordu. tabiki sarayın içindeki uluslararası ajanlar bunu görebilirdi ve görmüşlerdi de. japon bir ajan bu önemli bilgiyi hemen japonyaya iletir ve bu olay imparatorun kulağına gider. bunu duyan imparator ülkenin en iyi iki ajanını bu göreve atar ve o vasiyetin kaçırılmasını emreder. bu iki ajan sadece 3 günde planını hazırlar ve yola koyulur. planları o kadar detaylıdır ki gözlerinin çekikliğini bile giderecek bir ameliyat olmuşlardır. ana dili gibi bildikleri türkçe de insanların gözüne batmıyordur. operasyon günü gelir ve görevi kusursuzca yerine getirirler. en azından öyle düşünüyolardır. ismet paşa bunu görür ve artık bu bilginin japonların eline geçtiğini fark eder. fakat artık çok geçtir...

bu vasiyet ve tasarımlar japonyaya, imparatora gider ve imparator bunları detaylıca inceler. bu fikirdeki potansiyeli görür ve tüm araştırma, geliştirme bütçesinin %68.3 ünü bu projeye çevirir. ülkenin her bir yanından gelen sanatçılarla çeşitli yarışmalar düzenlenir ve çizimler mükemmelleştirilir. bu araştırmalar aylar sonra ilk meyvesini verir. gözleri büyük saçları kusursuz bir çizim. imparator çok etkilenmiştir ve bunun adını koymak istemiştir. en mantıklı isim olarak da bu fikirleri ele geçirmek için canla başla çalışmış iki ajanın yasuo ani ve takashi me soyadlarının birleşimi olması kararını vermiştir. anime artık doğmuştur. bunun doğumu ile birlikte birçok yeni terim de doğmaya başlamıştır. waifu, otaku, loli... bu gelişmelerden sonra japonya animenin başkenti haline gelmiştir. bu olay da girişimcilikte türkiyenin ilk fikri bulsa da geliştirmede geç kalmasına bir örnektir.
  • internet kültüründe çok güldüğüm saçma metinler bütünüdür. hikayelerden ziyade olağanüstü durumları anlatanları daha çok beğeniyorum. birkaç tane de ben koyayım:

r/kopyamakarna

kız : hangi grupları dinlersin? erkek : mayhem, darkthrone, venom filan. sen? kız : rammstein, ac dc, led zeppelin erkek : hmm ne güzel . kız : tabikide güzel led zeppelin'in yanına yaklaşamaz bile mayhem erkek : hadi ya anlatsana grubu biz de bilelim kız : çok temiz sound'ı güzel güzel riffleri zengin sözleri, koskoca kült albümleri grubun tüm şarkıları fiyakalı kısa ve öz ayrıca çoğu grup lz'den esinlenmiştir peki ya senin dinlediğin gruplar?
    erkek : sk gibidir sound'ı, bk gibidir prodüksiyonları.. black metal kardeşliktir bize gidelimdir, bizde yiyelimdir, bizde kedi keselimdir... bende para var oğlum sen gel dir.. beraber kilise yakıp kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır... sevgidir black metal... , led zeppelin fanı gibi sound'ını sözlerini değil sebepsiz yere seversin black metal'i... tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... annelerin oğullarına dinletirken "dikkatli ol oğlum" değilde, "sesini kıs bu gürültü ne amına koyayım oğlum" dediği gruptur venom. "yanında evcil hayvanı var boşver"dir black metal.. atatürk kokar bu grupların screamleri.. işte bu yüzdendir ki; sizin orada gürültü dediklerinize, biz black metal'de gerçek müzik deriz.... çoğu grup led zeppelin'den esinlenmiştir çünkü; mayhem esinlenilmez yaşanır... unutma; black metal dinlemek ayrıcalıktır !!!

gençliğin bu kadar umutsuz ve vizyonsuz olduğunu maalesef tekrar gördüm. internette gördüğünüz herşeye inanmamanız gerekiyor. kimse avrupa'da 1 ayda bmw alamıyor. avrupa, almanya gitme hayali kuranların %95'i play skip settings seviyesinde ingilizce biliyor. toefl'a soksak a2 bile gelmeyecek çocuklar burada ahkam kesiyor. almanca desen, havalı ww2 postlarındaki yazılar seviyesinde, binde birlik istisnalar dışında başka dil bilen kimse yok. eğitim desen grubun %90'ı liseli. bana ve aileme o kadar küfürler ettiniz, hepsini tek tek okudum ama keşke okumasaydım diyorum. sizi nasıl bilinçlendirebilirim diye düşünmüştüm ama boşuna düşünmüşüm. ben fransa'ya fransızca--türkçe-ingilizce çeviri için gidiyorum. günlük 100 euro para alıyorum neredeyse harcamalarım dahil kafa kafaya geliyor. sadece cebimden para çıkmadan gezip gelmiş oluyorum. gurbetçi falan değilim. 20 yıldır istanbul'da yaşıyorum. çoğunuzla yakın yaşlardayım, bana küfür etmek yerine neden bu çocuğun benden fazlası ne de 100 euro para alıyor diye kendinize sormuyorsunuz? geçen bir postta birisi bana küfür etti dedi imkanım olsa giderim falan diye, dedim kardeşim sana ben udemy'den yazılım kursu vereyim, yardımcı olurum yabancı dil sorun varsa sorabilirsin yine bana küfür etti "sg onunla mı uğraşcam aq" yazdı. alttaki postta da urf gelmiş 1 el atalım dedikten sonra gitti. şimdi ben bunları boşuna anlatıyorum. yine herşeyi toz pembe görmeye devam edebilirsiniz. paris sevran'da 10 dakika yaşayamazsınız böbreğinize kadar çalarlar, kimse 1 asgari ücretle iphone 15 veya 3 tane ps5 almıyor. 1200 euro metropolitan bir bölgede yaşıyorsanız kiranıza dahi yetmiyor, defalarca giden birisi olarak söylüyorum hiçbir yerde türkleri sevmiyorlar. dünyaya bir defa gelip de hayaliniz almanya'da tuvalet temizlemekse atatürk'ün bıraktığı gençlik diye bir şey kalmamış demektir. son olarak herhangi bir siyasi parti tutmak başka insanların ailelerine küfür etme hakkı sizlere vermiyor. burada bana küfür etmek yerine yazılım öğrenin, dil öğrenin.
  • şu amına kodumun "okul yolları" adlı programı trt belgelselden kaldırın. ne zaman babamlara kahvaltıya gitsem özellikle onu açıyo sonra "bak çocuklar ne zorluklarla okula gidiyo görüyo musun? sen arabayla , servisle şurdan şuraya gitmedin dalyarak" diyo. sikicem şu fukara orospu evladı afrikalıları. amına kodumun kömürleri bordo berelilerin aşmaya korkucağı dağa tırmanıyor sandala binip gemiyle azgın nehri aşıyo. bir başkası afganistanda amerikan askerlerinden kaçarak okula gidiyor faaln. bunu gören babam eski türkiyede böyleydi falan diyo beyinsiz götoş. bu trt belgeselden iyice nefret ettim. dünya üzerinde nerde at hırsızı haydut fakir millet varsa paso onun belgeselini veriyolar. trt belgesel bildiğin propaganda kanalı amına koyım halinize şükredin mesajı verip duruyor. şükretmiyorum ulan orospu çocukları. ama bir başka devlet kanalı olan trt2'ye bakın öyle mi? ödül almış yeni eski filmleri veriyolar sanat ve kültür programları güzel mesela geçen anadolu arkeolojisi adında bir program izledim likya medeniyetini anlatıyordu gerçekten enfest, türkiyede böyle bir yer olduğundan haberim yoktu çekimler çok kaliteliydi diceğim o ki trt2 izleyin biraz avrupa görün amcıklar
  • amına koyim sabahın 6'sı daha kargalar yarrağını sağa sola şılap şılap vurmazken oruspu evladı patron bozuntusu arıy0 3 dakikaya gelebilir misin diyo ben makarneks mıyım oruspu evladı sabahın 6'sında 3 dakika içinde ananın amından ateşlenen ramazan topuyla mı gelıcem ?
  • noldu olum kaşar?? noldu amına koyim? ha??? internetten tehdit?? savurmucam savurmucam dedim.?? tehdit var amınakoyim.?? gel amına koyim.?? adres burası amına koyim.?? var mı derdin amına koyim.?? teke tek?? kavga mı istiyonuz??? önceden istiyodunuz.??teke tek kavga?? şimdi çoluk çocuk mu?? karıştırıyonuz amına koyim.?? hanginizi hepinizi?? ip gibi sıraya dizer?? hepinizin amına koyarım.?? var mı derdiniz amına koyim??? çağır,?? kendini çağır?? hidranı çağır,?? sansini çağır.?? kim varsa yanında?? kaç tane kolpan varsa??çağır hepsini amına koyim.?? kimsin lan sen??? noldu ya götleri kalkmış?? internet bebeleri?? hemen pöüğfh hemen söndü??? ha??? noldu amına koyim ya?? noldu amına koyim?? biz sert olunca mı?? büzüğünüz büzüşüyo?? amına koyim ha??? ehehehehe.????
  • efendiiim iyi akşamlar.. kopernik pizzadan geldim.. yakamda da yazıldığı üzere.. galaksinin en sıcak, sıcak sıcak pizzasını, eee koh-kopernik pizzasını getirdim.. kooooopernik kooopernik.. kopernik pizzası galaksinin en sıcak piiiizzası piiiiizzasıı koooooooo-kopernik!!

+tamam abi anladık siparişimizi alalım..

bize de öğrettiler de kusura bakmayın.. şunu bi tut bakam.. lütfeen.. dikkatini çekerim iyi yerden yiyorsun afferin akıllı çocuksun.. ver..

+borcumuz ne kadar?

-bakalım bizim patron size ne kadar sokmuş? hee!! 28.70 ama sen 14.35 versen yeterli..

+niye ya ?!?

-ya çünkü gelirken çok güzel koktu biliyo musun ben de dayanamam biyerim şişer diye çocukluktan beri korkarım.. o yüzden açtım pizzayı promosyon olanını ama seninkine dokanmadım..

+olur mu abi böyle şey ya istemem ben bunu..

-arkadaşım bak benim ilk siparişimde bana zorluk çıkarttırtma..

+al abi lütfen istemiyorum.. tam pizza getir bana..

lan bu pizza yarım mı lan? nabacan lan tam pizzayı sen? zaten yemişin ayı gibi olmuşun pizzayı yemesen nolur yarısını benimle bölüşsen nolur? zaten sana tamını getirdim promasyonunu ben yedim diyorum ne senin derdin ya? nedir senin derdin senin derdin ne? bana söyle bakam nedir senin derdin? yani şişmansın diye bu kadar mı ego yapılır ya? nolacak benle bölüşsen pizzanı?

+allah allah..

-zaten bu bencillikle bu cimrilikle efendim olmuşun 1000 kilo.. 3 ay aç dursan efendim yine de ölmezsin.. tamam la verme para mara verme, lanet gitsin ya.. cimri şişman bencil pislik seni.. verme tamam.. cimri şişman bencil pislik.. paylaşımcılıksızlık, bencil.. benciiiil !!
  • öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar ben dj dikkat burası şanlıurfa kısa zaman önce hejian denilen gevşeğe diss attım ben tabi o da atmış bana diyoki disste disste niye ana bacı yapmışın amınakoyum sende ana bacı yapmışın dinle amınakoyum disste hem diyorsun anneler melektir annelere küfür edilmez ama ana bacı diss atıyosun amınakoyum ne ayaksın gevşek, dissini dinle amınakoyum yarram gibi olmuş :d ------------- kes lan amınakoduğum oğlu lan amınakoydugumun ibnesi daha senin kayıt yerin yok lan hırrime gidirsen dinçer öztürkün götüne yapışirsen ki sene kayıt alsın ben sana daha diss atmıyorum senin ta yetmişyedi sülanenin amınakoyum bin tane de diss atsan daha sana cevap vermiyorum amınakoyum bir daha urfalılara laf söylerseniz özellikle de senin o kardeşin varya ismi ömer olan ta onun amınakoyarım facede iki de bir demesin urfalılar isotçudur isotçuların böyle bir yarrağı var bak böyle sokarlar sana ha ayık ol tamam mı artı ben urfalı değilim moruk siverekliyim zazayım marda tonne defakardo eksemi hırreme daha dün boktunuz amınakoyum bugün koktunuz youtube'da erkeksiniz feyste erkeksiniz götün yerse urfaya gel bide disste diyorsun senin şehrinde bazı arkadaşlarım var seni arıyorlar beni aramasın yavrum beni vurmak için böyle bir daşşak lazım bide böyle bir göt lazım ki onları birbirine çakıştırıyim bizim burda ağacı kökten kralını götten sikerler olum ayık ol sen götün yerse mekanım urfa urfada da delikanlı adam arkadaşın varsa mekanım urfanın süleymaniye semti kısaca teksaslıyız okey? herşey burda dönüyor bağcılar palavra okey? ha şimdi sana daha diss atmıyorum ikinci kereğdir bunu söylüyorum seni sikiyorum ordaki bütün arkadaşlarını tek tek sikiyorum önlü arkalı başka birşey de demiyorum aha gel götün yiyosa delikanlıysan beklerim seni urfaya başka bir şey de demiyorum dj dikkat de yeter oglum seni zaten kapıda indirirler kurbagivallah şimdi urfa şivesine dönersem harbi seni götten sikerem bilirsen yarragımın kafası senin urfada sana destek çıkan onunda anasını sikiyim bacınızı ananızı sikiyim sizin eyvallah ne boksun adam mısın sen ananın amına tekme tokat giriyim :d muck öpüyorum seni burası şanlıurfa bütün dinleyicilere selam söylüyorum dinçeri götten sikiyorum dinçere bak amınakoyum dinçerin tipe bak gel lan tipe bak bunun amını yolunu sikiyim çoluk çocuk babası lan amınakoyum lan oğlum püü amına çaktığım evlat olsan sevilmessin lan gevşek ananı sikiyim senin :d la yarram tipe bak lan amınakoyum utanmimisen çoluk çocugin var lan yarram götüe koyim senin neymiş patron patrona bak amınakoyum 50 yaşında mı lan bu amınakoyum ha siktirin gidin sikerim sizi ha yarram hadi son amınakoyum koyuyom
  • (bkz: copypasta)'nın türkçe versiyonu.
  • içinden çıkamadığım subreddit. nedense yazılan gereksiz uzun metinlere gereksiz gülüyorum. başlığı new’e alıp bekliyorum resmen. muadili (bkz: copypasta) kadar kalabalık olmadığından içeriği daha değerli bence.
hesabın var mı? giriş yap