şükela:  tümü | bugün
 • marty mcfly in asla ama asla dayanamadigi,cok sinirlendigi hitap bicimi.
  birden donar kalır..surati sekil degistirir...yavas yavas arkasini doner ve der ki "kimse bana korkak tavuk diyemez"
 • gennelikle marty mcfly'i olmadik şeyler yapmasi için gaza getirmeye yarayan sözdür... "baba rus arkadaşlara yüz dolar vermem lazim, alti tane geliyolar altiyüz dolar lazim verir misin? hayir mi? seni korkak tavuk!... saol baba! *" şeklinde kullanilir...
 • mcfly ailesinin erkeklerinin tamamının bu sözlerle gaza geldiği seride kanıtlanmıstır.zira hepsi içindeki gizli canavarı bu söz ile harekete geçirmiştir.
 • marty mcfly'in back to the future 3 de sirf bu lafi maddog tannen 'dan isittigi icin, kendisini gelecege goturmesine aracilik edecek treni kacirma riskine girdigi film. koy arabani trenin onune git, ne diye duello teklifini kabul edersin ki?
 • biff ve sülalesinin bana hitap biçimi. hiç hoşlanmadığım, bana kimsenin diyemeyeceği bir çift sözcük. hiç alakası yoktur esasen, babam biraz korkak tavuk olduğu için bana yafta gibi yapıştı. oysa ben... oysa ben...
  zamandan zamana, geçmişten geleceğe, teröristlerden kaçarak, uçan bir kaykayla arabadan kaçarak, alternatif bir gelecekte intihar numarası yapıp hayatımı kurtararak, sahnenin ortasında zıplayarak sololar atmış bir insanım.

  ne işim olur korkak tavuklukla?
 • --- dikkat, ekşi macera labirent'in bir bölümüdür! şayet buraya bir "bkz" vasıtasıyla gelmediyseniz lütfen (bkz: #22046986) ---

  sadece on adım... dikkatlerini çekmeden beş adım atıp ve ilerideki kutuların arkasına saklanabilirsem kurtulabilirim. bacaklarım sanki beynim komutu verse de hareket etmeyecekmiş gibi hissediyorum. yakalanmamak için son şansım bu.
  hızla bir sonraki kutu yığınının arkasına geçiyorum. karşıda gördüğüm kapıya kadar olabildiğince ses çıkarmadan koşmaya başlıyorum.
  yolun sonunda, yanında "sadece personel" yazan ağır, demir bir kapı görüyorum. gıcırdamamasını umarak kapıyı açıyorum. adamlardan birisinin şaşkınlık belirteci bir ses çıkardığını duyuyorum. sanırım cesedi buldular. ne dediklerini anlayamıyorum, umurumda da olmuyor. kendimi kapıdan içeri atıyorum. kapı arkamdan çarpıp gürültüyle kapanıyor. içerisi zifiri karanlık. el yordamıyla duvarda ışıkları açabileceğim bir düğme aramaya başlıyorum. bir düğme bile yok amına koyayım!

  · şansıma tüküreyim!/#22050634