*

• yok artık daha neler. şaka gibi yeminle.

sanırım biz daha çok şaşırtmak için yarış halindeler. her olay sonrası yok artık diyoruz, inanamıyoruz ama her seferinden öncekinden daha inanılmaz ve şaşırtıcı şeyler olmaya devam ediyor.

vay be ne günlere kaldık. nasıl günlerden geçiyoruz. yarınlarımız nasıl olacak bilmiyoruz.

resmen 1984 ü yaşıyoruz.
  • kınama cezası verene, kınamadan daha fazla bir ceza verilmelidir.
    çünkü öğretmen bu görevi yaparken başına bir şey gelse, örneğin birisi gözünün üstüne yumruk atsa öğretmen kendini nasıl koruyacaktır. artık gülmüyorum bu ahmaklıklara.
  • öğretmenler, mevzuatları gereği yer alan ilgili maddeye göre, görevleri dışında başka bir yerde, işte, görevde çalıştırılamaz!

çomaristan olan ülkede gerçekleşen daniska.
  • idare mahkemesine iptal davası açarsa iptal edilecek karardır. hiçbir memur kendi mevzuatında olmayan bir görev için zorunlu tutulamaz.
  • devlet memuru ise zorunlu ve gerekli olan olaydır.

hayret edilecek nokta nedir... devlet çalışanı olan herkes işini yapıyor.

hiçbir sağlık ve eğitimsel birikimi olmayan taşeron hademeler bile hiç düşünmeden hizmet etmeye çalışırken; devlet memuru sen kim köpeksin..
  • (bkz: otogargara)

kurt kuzuya suyumu bulandırıyorsun diye çıkışmış ya, bu da o hesap.
  • burda görev tanımı vs olayını da geçtim, olayın daha vahim tarafı öğretmenin savunması dahi alınmadan ceza verilmiş olmasıdır. muhtemelen kendini dünya lideri sanan, egosu arşa yükselmiş, büyük dağları dahi kendi yarattığını düşünen yeni nesil kaymakamlardan birine denk gelmiş.
  • haksız cezadır kardeşim.
    okullar tatil değil.
    bakan üstüne basa basa uzaktan eğitim diyor.
    bu süreçte canlı ders, eba paylaşımları, whatsapp'tan soru-cevap etkinlikleri, bizzat kağıt olarak ödev ve çalışma ulaştırma şeklinde faaliyetlerle öğretmenler çalışıyor.
    sen bu adama gel kimlik kontrolü yap diyemezsin.
    diyelim dedin. kabul etmezse ceza veremez, kınayamazsın.
    yazıklar olsun.
  • devlet memuru ise zorunlu ve gerekli olandır demişler. görev tanımın dışında bir işte çalıştırılacaksan bu gönüllülük ile olur, zorunlulukla değil. birçok öğretmen de vefa gruplarında gönüllü olarak çalışmaktadır.

şu günlerde evden çalışma yapan pek çok devlet memuru var ama nasıl bir kafayı taktıysanız bir öğretmenlere yürüyorsunuz.

umarım öğretmen sendikalıdır ve bu işin arkasını bırakmaz.

düzelteme: işde yazmışım uyardılar düzelttim.

“bir çok” da düzeltildi, bir tost sağolsun.

kendimden utandım >.<
  • bir sürü bekcimiz ve polisimiz varken ögretmene mi kaldi kimlik sormak mk dedirten ceza.

kodugum kaymakami..
hesabın var mı? giriş yap