• motosikletin üzerinde giden karı-kocayı sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle durdurup, kadını motosikletten indirip yoluna halk otobüsüyle devam etmesini isteyen polisler.

beynimi en çok yakan olay buydu. yani cumhurbaşkanlığı amblemli; içinde beş maske ve bir kolonya olan poşetin ptt aracılığıyla dağıtılmaya çalışılıp dağıtılamaması bile beynimi bu denli yakmamıştı.

edit:
    nostalji yaşamak isteyenler için videosu:
    https://www.dailymotion.com/video/x7t6cmy
  • organize tıraş çetelerinin çökertilmesi.

kuaför ve berber salonlarının kapatılması sonrasında yasa dışı saç kesimi yapan örgütler türemişti. kahraman güvenlik güçlerimiz sayesinde bu tehlikeli örgütler yapılan baskınlar sonrasında inlerine girilmek suretiyle çökertildi.
    sonrasında her bir vatandaşımız kendi saçını kesmek zorunda kaldığından usta bir kuaföre dönüştü.
  • pandemi den geriye ne mi kaldı??
    ben bu allahın belası 100 yılda bir denk gelen dünyayı kasıp kavuran milyonlarca insanı öldüren salgın hastalık yüzünden babamı kaybettim..korona geldi geçti babamı ı da götürdü ardında..hala karşıma geçip yüzüme baka baka,korona dan insan mı ölür yeaaa diyen gerizekalılar var..
    evet pandemiden bana geriye kalan babasızlık,ömrüm boyunca 2020-2022 de olan korona dediklerinde hep babam gelicek aklıma...

edit:çok teşekkür ederim,baş sağlığı mesajlarınız için,hepinizden allah razı olsun
  • türkiye’de görülen ilk hastayı özel tüplerde ambulansa koymaları, şu an yaşanan ise corona olanı metrobüsle eve yollamaları ardından bir daha aramamaları
  • o değil de tv’de gördüğümüz o yolda durup dururken düşüp ölen çinliler neydi?
  • benim için 2021'deki 17 günlük tam kapanmadır.

oturduğum ilçeden başka bir ilçedeki bahçemi sulamak için seyahat izni istedim.

yazıktır, her şey kurur, milli servettir dedim ama dinletemedim. iki ilçenin kaymakamlığı da çiftçi belgem olmadığı için izin vermedi.

ben de ~30 km'lik mesafeyi (gidiş-dönüş ~60 km) bisikletle katetmeye karar verdim. diğer kapanmalarda da bisikletle geziniyordum bazen ve hiç durduran, karışan görmemiştim.

sabah yola çıktım.

iki ilçenin ortalarında bir yerlerde kontrol noktası vardı ve her zaman kontrol olmuyordu.

~200-300 m kala o gün iki yönlü kontrol olduğunu gördüm ve yoldan çıkıp orman girdim. bisikleti de selesinden omuzuma dayayarak taşımaya çalışıyordum. ama bu şekilde kontrol noktasını bypass edemeyeceğimi anladım ve bisikleti ormanda bıraktım.

kontrol noktasının ~500 m ilerisinden tekrar yola çıktım ve otostop çekmek için beklemeye başladım.

seyahat yasağı olduğu için araç trafiği normalden azdı. 1 saat kadar bekledikten sonra bir araba durdu. ama o da gideceğim ilçeye girmeden transit devam edecekti. fazla şansım olmadığı için mecbur kabul ettim.

bu arada öğlen olmuştu.

çevre yolunun ilçe sapağında arabadan indim. buradan da 5-6 km yürüyerek bahçeye ulaştım.

sulama bittiğinde ikindi vakti olmuştu. dönüşe geçtim.

tekrar çevre yoluna yürüdüm. şansıma bu sefer çok beklemedim otostop için, yarım saat olmadan bir araç durdu. kontrol noktasına ~500 m kala araçtan indim. sürücü biraz huylandı. ormandan yürüyerek tekrar bisiklete ulaştım. bisikletle de vukuatsız eve döndüm.

akşam olmuştu..
  • yazılan cezaların pandemi sonrası affedilmesi.

kurallara uyan vatandaşların her zamanki gibi kurallara uyduğu, hatta ceza yiyip ödeyenlerin boku bokuna cezalarını ödediğiyle ve kurallara uymayip üstüne ceza yiyip bunu ödemeyenlerin yaptıklarının yanına kâr kalması.
  • 2020 nisanında terhis olacak askerlerin -tedbir kapsamında- bir ay askerliğinin uzatılması, aynı dönem binlerce mahkumun tahliye edilmesi.

99/4 kardeşlere selam.
  • *turistlerin yanında denize giren türk adamın kenara çekilip ceza yazılması.
    *koronavirüsün ümrecilerle türkiye'ye taşınması ama bunu söylemenin hainlik sayılması.
    *turizm reklamlarında, ağzına "ben aşılıyım" yazılı maske giydirilmiş türk'lerin oynatılması.
    *bir sabah kapalı alanlara maskesiz girişin aniden yasaklanması ve hiç bir yerde maske bulunamaması.
    *halkın maskesiz bırakılıp her ülkeye maske göndererek şov yapılması.
    *bakanlığa o zamanın parasıyla kendi şirketi üzerinden 9 milyon liralık maske satan bakan.
    *yanyana yürümenin yasak olduğu günlerde lebaleb miting yapılması.
    *biontech'in bedava aşı vermek istemesine rağmen hünkarımızın komisyon almak için biontech aşıları bekletip çin aşısı dayaması.
    *dinci orospu çocuklarının çin aşısını övüp biontech vurulması.

aklıma bir çırpıda gelen rezillikler bunlardır.
  • ben şu olayı unutamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap