• ekşi sözlük'te hiç reklamcı olmadığını gördüğümüz festival. eğer reklamcı olsaydı burayı yıkarlardı.

o değil de,

kadınlar, kadınlarımız.
    bugün resmen beni benden aldı reklamcı kadınlarımız.
  • yılın en tatlı üç gününü yaşatan festival.
    konferans programı çok dolu, hangisine yetişeceğini şaşırıyorsun biraz. tek derdimiz bu olsun ahha.

organizasyon komitesi geçen yılın feedbacklerini iyi değerlendirmiş gibi görünüyor.
    bu sene mekanı çok daha verimli kullanmışlar.
    bir de geçen yıl yiyecek hiçbir şey yoktu desek yalan olmaz. bu yıl kasap döner, barilla, burger king, uludağ, redbull, sırma gibi markalar servis yapıyor. çadırlar ve standlar da geçen yıla oranla hem daha fazla hem de daha eğlenceli. geçen yıl ikinci günün ortasında tüm çadırlara uğramıştım ve son gün molalar sıkıcılaşmaya başlamıştı mesela. ama bu sene kaçıracağım şeyler muhakkak olacaktır.

yalnız ben henüz bu sene olumsuz eleştiri yöneltecek bir şey bulamadım ahhha böyle de olmaz ki. *

böyle işte, bi takılmacalar filan.

edit:

o paraşüt hiç kullanılamadı ya, alacağın olsun hava muhalefeti.
  • blab, c-section ve tbwa'in ödüllere ambargo koyduğu festival olmuştur.
  • reklamcılıkta ilgili pek birsey bilmediğim farkettim bu festivalde. tesadüfen katıldım. bir süre ortalarda boş boş dolandım. kimse de demedi ki aga sen ne ayaksin. neyse öğrenecez.
  • bu seneki -2015- için bir davetiye bulursanız -fazladan bir davetiye- fazlasıyla makbule geçecek festival. hadi yapın bir kıyak 27739 lira vermeyelim.
  • bu yıl 27. düzenlenen festivalde, körler ve sağırlar yine birbirini ağırlıyor.

ülkenin cenaze evine döndüğü, ölmeyenlerin artık yaşamaktan utandığı bir haftada hadi ertelemeyi geçtim, hayat bir şekilde devam ediyor. ama herhangi bir tepki bile gösterilmiyor. iyi kötü bir çok meslek kuruluşu, bir şekilde, sembolik de olsa bir şeyleri lanetlerken, reklam dünyası #kahvenialgel hashtag'iyle güllük gülistanlık takılıyor.

mesleki kaygılardan, zorunluluklardan dolayı katılanlara pek bir şey diyemiyorum, fakat bu işi organize eden kalantorlara bir çift hashtag'im var;

#vicdanınıalsengel
  • en azindan ertelenebilirdi, hevesimizi kacirmak zorunda degildiniz.

gerci bazi seyleri insanlik icin yas oldugu icin degil tepki cekmemek icin yapmayan insanlarin oldugu bir sektorden bahsediyoruz. ne desem az kalir, yolumuz yol degil...
  • aaaaaamir kaaaaaan katılıyorsa kesinlikle gitmemiz gereken fistivil. yalamacılık bılışıcıdır.
  • bu sene itibari ile dibe vurmuştur. bu noktadan sonra bir daha nasıl ayağa kalkar bilinmez çünkü yapılan yanlışlar bini aşmıştır.

tavsiyem bu festival mestival işlerini bıraksınlar olayı özüne döndürsünler paşa paşa ödül versinler ve dağılalım.
hesabın var mı? giriş yap