şükela:  tümü | bugün
 • "kruvasan" teşvikiye'de minicik bir dükkan. şef uğur ügümü'nün elinden çıkan şahane terayağlı, bademli, çikolatalı kruvasanlardan bir tane yiyerek durabilen az bence, çıtır çıtır kruvasanlar yerken ağızınızda dağılıyor ve daha tabağınız bitmeden şimdi hangisini istesem diye düşünüyorsunuz.
  (bademli ve sade olanlarını özellikle tavsiye ederim.)
  ben çok sevdim, umarım dükkan daim olur, hatta mümkünse daha büyük bir yere geçerler.
  kruvasan istanbul
  (bkz: kruvasan)
 • evime yakın olsa gün aşırı gidip yiyeceğim yer.
 • bir kurvasan hastası olarak söylüyorum, malesef kurvasanlarıyla sınıfta kalmış mekandır.

  aşırı sert, abartacağım ama neredeyse bıçak bile kesmiyor okadar bir kas katı ve sordugumda “biz böyle sert yapıyoruz” cevabını aldığım mekandır.

  hani ego yapıyor gibi olmasın ama fransa’da okumuş etmiş adamız ve bir ara her sabah tek kahvaltımızdı bu meret, biliriz oyüzden doğru tadı, sertliğini/yumuşaklığını/çıtırlığını..

  eğer tariften kaynaklanan bir sorun değilse muhtemelen yüksek volume’e yetişebilmek için önceden donduruyor olmalılar taze taze yapmak yerine, ki böyle olması o sertliğin en büyük açıklamasıdır.
 • bu sabah kahvaltıda deneyimlediğim mekan. servis çok iyi içerik fiyat performansı güzel. sade kruvasanın içine çikolata koydurarak çikolatalı yaptırmanızı tavsiye ederim. kruvasan eksperi değilim ama bana başarılı geldi. sahibi olduğunu öğrendiğim arkadaş herşey ile ilgileniyor bunu da vurgulamak isterim. tabi mekanın küçüklüğü konforu biraz bozuyor. tecrübe etmekte fayda var.