şükela:  tümü | bugün
 • "kruvasan" teşvikiye'de minicik bir dükkan. şef uğur ügümü'nün elinden çıkan şahane terayağlı, bademli, çikolatalı kruvasanlardan bir tane yiyerek durabilen az bence, çıtır çıtır kruvasanlar yerken ağızınızda dağılıyor ve daha tabağınız bitmeden şimdi hangisini istesem diye düşünüyorsunuz.
  (bademli ve sade olanlarını özellikle tavsiye ederim.)
  ben çok sevdim, umarım dükkan daim olur, hatta mümkünse daha büyük bir yere geçerler.
  kruvasan istanbul
  (bkz: kruvasan)
 • evime yakın olsa gün aşırı gidip yiyeceğim yer.
 • bir kurvasan hastası olarak söylüyorum, malesef kurvasanlarıyla sınıfta kalmış mekandır.

  aşırı sert, abartacağım ama neredeyse bıçak bile kesmiyor okadar bir kas katı ve sordugumda “biz böyle sert yapıyoruz” cevabını aldığım mekandır.

  hani ego yapıyor gibi olmasın ama fransa’da okumuş etmiş adamız ve bir ara her sabah tek kahvaltımızdı bu meret, biliriz oyüzden doğru tadı, sertliğini/yumuşaklığını/çıtırlığını..

  eğer tariften kaynaklanan bir sorun değilse muhtemelen yüksek volume’e yetişebilmek için önceden donduruyor olmalılar taze taze yapmak yerine, ki böyle olması o sertliğin en büyük açıklamasıdır.
 • bu sabah kahvaltıda deneyimlediğim mekan. servis çok iyi içerik fiyat performansı güzel. sade kruvasanın içine çikolata koydurarak çikolatalı yaptırmanızı tavsiye ederim. kruvasan eksperi değilim ama bana başarılı geldi. sahibi olduğunu öğrendiğim arkadaş herşey ile ilgileniyor bunu da vurgulamak isterim. tabi mekanın küçüklüğü konforu biraz bozuyor. tecrübe etmekte fayda var.
 • cumartesi pazar sabahları " nerede kahvaltı yapsak?" sorusunun daimi cevabı.. sadece kruvasan değil, (bkz: eggs benedict) ya da efsane menemen'leri ile , cheddar+sucuklu brioche ile yapılan açık tostları, aşırı kaliteli kahveleri le istanbul'da asla bulamadığım bir lezzeti burada keşfettim. sıkıntı şu ki, mekan aşırı küçük, ve saat 10:00'dan sonra gelinince yaklaşık 30-40 dakika bekliyorsunuz. "oha o ne lan?" diyebilirsiniz. ama o kadar lezzetli ki, dün 40 dakika bekledik ve bugün yine o lezzetin peşine ataköy'den nişantaşı'na koşup geldik. muzlu nutellalı kruvasan dün gece rüyama girdi, o kadar söyleyeyim..
  bu arada, 15-20 gün içinde mekanın tam karşısına 38 kişilik kapasiteli ek mekan açılıyormuş, bekleme durumuna çözüm olacaktır