şükela:  tümü | bugün
 • jack london un bir kitabi.genellikle "beyaz dis" olarak bilinen,vahsi bir kurdun yolunun genc bir adamla kesismesini anlatan inanilmaz güzellikteki macera romani.
 • jack london un kurtlarla ya da kopeklerle ilgili yazdigi romanlarindan biri.kopek sevmeyen insanlara bile onlari sevdirecek hatta ic dunyalarini anlayabilmelerini saglayacak* nadide bir eser okuyun okutun
 • jack london'un beyaz diş adlı romanından farklı olarak kısa hikayelerin toplandığı macera romanı. kitapda kuzey halkının yaşam mücadelesi ve altına hücum zamanında yaşanan olayları konu almaktadır. karakterler ruhsal olarak incelenmemiş olaylar karşısında göstermiş olduğu tepkiler ile anlatılmaya çalışılarak karakterlerin analizi okuyucuya bırakılmıştır. akıcı bir romandır, yaşadığı zamandaki kızılderililerin yaşam kesitlerin örnekler sunmakta ve beyaz insanlarla yeni başlamış (yanılmıyorsam) temaslarını da anlatmaktadır; romanın da adı buradan çıkmıştır muhtemelen, kızılderili bir kadının beyaz bir erkekden olan çocugu için kullanılmış bir kızılderili deyişidir.

  roman birkaç farklı hikayeden oluşmakta, hikayelerde bazı ortak kişiler kullanılarak bir bütünsellik de sağlanmıştır. kitapda dikkatimi çeken bir nokta ise kitabın bir çok bölümünde beyazların kızılderili insanlardan daha üstün olduğu vurgulanmaktadır. kendini sosyalist biri olarak tanıdığımız insanın bu tarz bir roman yazmasıda ilginçtir.

  not: kurt dölü ve beyaz diş kitapları engin yayıncılık kitaplarından okunmuştur.
 • bolca betimlemenin, kısa hikayelerin bulunduğu jack london kitabı.

  birçok hikayeden oluşan kitabin her bir hikâyesi ayrı bir derinlikte, ne kadar ortak karakterler olsa da 30-40 sayfada bir yeni karakterler ortaya çıkıyor.
  altın avı, denizcilik, fok avcılığı jack'in yaşanmışlıkları. bunları romana aktarması mükemmel olmuş.
  belki de bu yüzden betimlemeleri harika, yaşayarak anlattığı şeyler hiç yapmacık durmuyor.

  kitabın en acıklı ve ilgi çekici hikayesi "bir kuzey destanı"
  belki üzerine bir film, bir kitap daha yazılabilecek bir konusu var, her hikâyesinde olduğu gibi, jack bu karaktere de acıyı doruklarda yaşatıyor, tabiri caizse süründürüyor...
  boksör ile ilgili olan hikaye ise kitaptan bağımsız gibi duruyor.
  yine de kitabın her bir parçası, jack'in hayatından bize kesitler sunuyor, her bi kitabı jack'i tamamlıyor.