• bilgi üniversitesi bünyesinde de ders olarak verilmektedir.
    http://www.register.bilgi.edu.tr/…=q^skfi&lang=mksu
  • kurtceyle ilgili ne kadar haklar sunulursa sunulsun belirli bir kesimi tatmin edemeyecek olan secenektir. bu konuda bile tatminsizlik yasayan insanlarin niyeti uzum yemek degil, bagciyi dovmektir.

akp yandasi ya da destekcisi degilim. ama turkiye cumhuriyeti'nde almanca ve fransizca gibi en yaygin iki avrupa dilinin bile mufredatta secmeli ders olarak konuldugu bir egitim sisteminde kurtce'nin zorunlu ders olarak mufredata konulmasini beklemiyordunuz herhalde.

"ben niye turkce ogrenmek zorundayim? turkce de secmeli ders olsun o halde" diye kendini bilmez bir sekilde sacmalayacak arkadaslara hangi topraklar uzerinde yasadiklarini hatirlatmak isterim. adami sinir eder, sonra da fasistlikle suclarsiniz siz bolucu ipneler.
  • an itibarıyla başbakan tarafından ilan edilendir.
  • dil öğretmenin dili konuşmayla pek alakası olmadığından, dilin kurallarını, cümle dizilişini, eklerini ve zart zurtlarını öğretmek olduğundan hali hazırda kürtçe konuşan kitle için bezdirici bir ders olması muhtemeldir.
  • oncelikle bulmamiz gerekiyormu$ bunamamak icin.

hakikatten kendini bu vatanin efendileri, kurtleri de onlarin kullari ve elcileri sananlar anadilde egitimi bize gidim gidim bah$edeceklermi$. bu da a$amalarindan biriymi$.

p.s: gene o cok yaratici kacak elektrik argumanlarini surerek yaptiklari irkciliga cok guzel cevaplar verilmi$ti ilgili ba$liklarda. adam kacak elektrigi benim irkima malediyor amenna, ama kendi elektrik ve enerji uretememesini kendi turklugune yedirmiyor.

senin elektrigin nerden geliyor kuzum ? petrolun mu var, keban gibi barajin firat gibi elektrik urettigin nehrin mi var, ha canim benim? bulgaristan'dan rusya'dan ne aliyorsun paranla bir soyle hele?

bir derdiniz kurtce matematik ogretmeni bulmak olsun, gotunuzle de sadece tuvalete sicin buralari haramlamayin.
  • bana yetişmemiş bari çocuklarıma yetişsin diyorum bunun için..
    yanına osmanlıcayı da ekleseler nası muazzam olur aslında..

bu toprakların dillerini bilmemek hep dokunmuştur bana..
    isteyene bu topraklarin dillerini öğrenme fırsatı verilsin işte..
    bunda ne tehlike görüyor paranoyaların kucağinda pışpışlanarak uyutulmuş-büyütülmüş insanım anlamak güç..
  • 50 sene önce olmasi gerekendi. zaten üniter bir devlette bazi okullarin dersleri sadece kürtce dilinde vermesi gibi bir durum olamazdi, o halde kürt insanin yasadigi dogu illerinde haftada iki ders olmak üzere secmeli bu dersi verecektin. cocuklar evde konustuklari dilin gramerini vs. ögrenebilirlerdi. halk memnun kalirdi. almanya da yasayan türk cocuklarinin 70 den beri bu haklari var. simdi lütfen biri cikipta bana türkler almanyayi bölme derdinde degiller demesin, konu zaten o degildi orda yasayan türklerin de amaci degil. bu en temel azinlik hakkidir. 50 sene önce kürt haraketi silahli felan degildi haklari o zamandan taninsa bugünkü cagdisi durum ortaya cikmazdi. bu durum bu hale gelmesi ancak fasistlik ve ya cesaretsizlik ile aciklanabilir. ben ikisinden de biraz var diyorum.

not: kürt degilim.
  • yetmez ama evet'çilere doyamayan hükümetin yeni hamlesi. kusura bakmayın ama kimse size yetmez ama evet demeyecek.
hesabın var mı? giriş yap