şükela:  tümü | bugün
  • toplumda sürekli ruhani bir sıfat eklenip 'kutsal meslek' olarak adlandırılan bir işi icra eden kişilerin, düz memur ilyas salman gibi takım elbise giyme saçmalığıdır.

anlamıyorum aga,
    vallahi anlamıyorum!

sen ki, acun'un bile yarışmacılarla sürekli senli benli konuştuğu yarışma programlarında tek 'siz' diye hitap edilen kişisin ayrıca.

bu kutsallık sayesinde otobüslere indirimli binen, çeşitli etkinliklerden de öğretmen indirimini kapan, her sene 24 kasım'da hediyelere boğulan tek varlıksın ve hala new york fırlaması barney stinson gibi takım elbise giyiyorsun..

bu ülkede başka hiç bir mesleğe sunulmayan bir güzellik olan , yazın en güzel zamanlarında sıkılana kadar tatil yapıp üstüne bir de para alıyorsun ve hala yozgat mahalle kahvesinde akşama kadar kahvede tüneyip oralet içen ebraam emmi ile aynı kıyafeti giyiyorsun.

lan, işi din görevliliği olan imamlara bile bir bing bang kulu kutsal meslek demedi şu ülkede, ama sana diyorlar ve farkını göstermek için -ne bileyim- kalem kitap desenli bir kostüm bile giyip işe gitsen götüyle güler bu millet sana..

bak mesela diğer kutsal addedilen meslek olan doktorluğa..
    adamlar kutsallığın rengi olan 'beyaz' önlük giyiyor ve boyunlarındaki stetoskopla kendilerini sürekli kutsuyorlar.
    adeta bir dokunulmazlık ve itaat sembolü bu 2 nesne doktorlarda.
    hatta doktorların bir 'günü' bile yok.
    anca tıp bayramı..
    genel bayram yani..
    bu bayramda hastalarının hediye aldığını gördün mü doktorlara?
    göremezsin!

bu arada senin üzerinde ne var kutsallığını gösteren, bir söyler misin?
    %50 indirimle alınmış eski sezon çetinrock takım elbise..
    peh!

kutsal değiliz.
    hiç birimiz..
  • öğretmenler de beyaz önlük giymiyor muydu ? *

bizim zamanımızda dersanelerde öğretmenler beyaz önlüklüydü, sonra okullarda da görmeye başlamıştım.

buradan lisedeki edebiyatçımız patates adama sevgiler. kahverengi takım elbise şıklığını bize gösterdi yıllarca. *
  • aga boşa kasma zaten, sende anlama ekipmanı fabrika çıkışından eksik kalmış.
  • o giyilen ceketin altında tüm ihtişamı ile bir kısa kollu gömlek vardır ve kısa kollu gömleklere kurşun işlemez. öğretmenlerimiz bu sebepten dolayı takım elbise giyerler.