• pazarlık şansını deneyen insandır eyvallah ama sıfırı 3 bin tl olan ürüne 800 tl yazmışım adam gelip “ ihtiyacım olduğundan değil ilgimi çekti 250 tl olur mu ? “ yazıyor . olmaz dediğinde dolandırıcı diyip engelliyor , değişik karakterler gerçekten.
  • hakkaten insanı çıldırtırlar.

satılan ürün: asus n550jk laptop
    piyasası:3000-4000 lira civarı

sattığım fiyat: 3000 tl. normalde yüksek koyardım ama ufak tefek hasarları var cihazın görsel olarak, donanımsal olarak sorunu yok.

aldığım mesajlar;

örnek 1:
    +satılık mı?
    -evet
    +2000 lira veririm
    -ashdhasd iyi güldürdünüz iyi günler

örnek 2:
    +satılık mı?
    -evet
    +en son ne yaparsınız?
    -2800 olabilir
    +ben 2000 veririm
    -yuh amk.

örnek 3:
    +satılık mı?
    -2000 lira verecekseniz hiç muhatap olmayalım.
    +ama o cihazın ekran kartı 750m (ilanda 850m olduğu yazıyor ve 750m - 850m arasında dağlar kadar fark var) model numarasını arattım 750m diyor
    -kardeş cihaz elimde aygıt yöneticisinden resim attım ilana manyak mıyım ben niye yalan söyleyeyim
    +ama ekran kartı 850m olsa da klavyesinde sorun vardır resimlerde ışığı yanmıyor
    -gündüz çektim resimleri niye ışığını kullanayım aydınlıkta
    +bataryaları da çabuk ölür onların
    -kardeşim bak bataryası sağlam, siktir git satmıyorum sana
    +insanları böyle yoluyorsunuz işte
    -bırak yakamı git başkasından al

örnek 4:
    +satılık mı?
    -evet
    +2300 veririm
    -olmaz, 2800 son
    +kardeşim bu işteyim ben alıp satıyorum 2300e
    -o zaman başkasından alabilirsiniz, iyi günler

örnek 5:
    +2000'e alırım
    -2000'e sen nah alırsın

bu 5 örnekten gördüğünüz gibi letgoda mal çoktur. ama arada bir iyi müşteri de geliyor, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. bu arada ben de bilgisayar alıp satmayı hobi olarak yapıyorum, piyasadan haberim var. dikkat edin efsane yoluyorlar milleti. aman. bir de benim ilandaki insanların 2000 lira fetişini anlamış değilim.
  • dün akşam yaşadığım bir olayı anlatayım. yer rize, alıcı her halinden malum partiye oy verdiği belli olan bir anne ve 20'li yaşlarındaki oğlu. tam köylü kurnazı tipler. ürünün ne olduğunu geçiyorum.150 tl'ye ve çok uygun bir fiyata sattığım bir şey idi ve bunun için bile indirim istedi , 140 yaptım. geldi. beğendi. alırken 130 uzattı ve " kusura bakma bu kadar param var " dedi. belki başkası olsa "tamam canın sağolsun" diyip kabul ederdim ama yaptığı çakallık beni çıldırttı o an ve "hayır olmaz" dedim. ben kabul etmeyince de baktılar ki oynadıkları kumar işlemedi, oğlu çıkardı cebinden eksik parayı uzattı. bu sefer iyice çıldırdım ve " artık ürünün fiyatı 200 tl oldu kusura bakmayın daha aşağı fiyata satmıyorum" dedim. kadının gözler fal taşı gibi açıldı ve arabayla uzun bir mesafeden geldikleri için de almadan gitmek istemediler. zırlaya zırlaya 200 tl'yi verdiler gittiler. çakallıksa çakallık hodri meydan.
  • 2 yıllık lastik takımını 400 tl gibi makul bir fiyata ilana koydum. gelen mesaj: "jantlı mı?"

yok arabalı amk. arabayla birlikte veriyorum 400 liraya.. bu nasıl bir inançtır yarabbi..
  • 350 liralık ürüne pazarlık var mı diye sorup, 200 tl teklif verenleri direk olarak engellediğim platformdur letgo.

pazarlık anlayışınıza püü.
  • 630 tl yazdığım ürüne 100 tl olur mu diye mesaj atıyorlar hem de bir tane değil bir kaç taneler. bazen sırf satıcıları kıl etmek üzerine bir grup olduğunu düşünmeme sevk ediyorlar.
  • sıfırını almaya kalksa 80 90 lira vereceği ve yepisyeni orta boy peluş ayıcığın sırf ortadan kalksın diye 5 tl koyduğum fiyatına bile pazarlık var mı diye soran insanlardır. üstelik az buz da değiller. gelen mesajları okudukça hayretler içinde kaldım. bambaşkayım şu an.
  • valla bunlardan bi tanesine ankara'da denk geldik, teyzemler sıfır ayarında 2000 liralık koltuk takımını alıcı bulamadılar diye bedava vermeye karar verdiler, takımı almaya gelen yüzsüz orosbu çocugu nakliyat parası istedi. sanki iyilik yapıyo orosbu analı.
  • alım satım işi yapan insanlardır senden ölü fiyatına alır başkasına pahalıya satar
  • insanı hayattan soğutan tayfadır.

hayır pazarlığın da bir adabı var lan. 450 liraya koyduğum ürüne 200 lira vereyim diyenler mi dersin? 100 lira + çakı çakmak + yarısı çiğnenmiş ciklet yazan mı dersin.

bir sürü şey aldım buradan ikinci el ben de pazarlık teklif ettim ancak adabıyla misal 650 tl'lik ürüne "düz olur mu?" şeklinde. bu adamlar direkt olarak fiyatın %50-70 arasını indirmenizi istiyor. öh birader.

ürün koyarken fotoğraflardan birine "kesinlikle pazarlık teklif etmeyin, pazarlık içerikli mesajlara bakmıyorum" diyerek bir fotoğraf daha ekliyorum artık ancak yok birader adamlar usanmadan "son kaç olur?" diye yazmayı sürdürüyor.
hesabın var mı? giriş yap