şükela:  tümü | bugün
 • sosyalist hareketi baltalamak için uydurulmuş hümanizm, feminizm, lgbt'cilik, yeşiller, morlar gibi hareketler liberal hareketlerdir. sınıfsal hiçbir söylem taşımazlar, emperyalizm ve kapitalizmin sömürüsüne karşı gelmezler.

  edit: "insan, doğa, hayvan diye bir şeylerin olduğunu savunması. terbiyesizlere bak sen yaa. sen kimsin de benim proleteryama zarar veriyorsun?" şeklinde bir tepki aldı entry'im.

  mesele insanı, doğayı savunmaksa bunun yolu sosyalizmdir. yukarıda saydığım hiçbir akım ve düşünce kendi amaçlarını gerçekleştiremezler. zira sorunu yanlış ele almaktadırlar.

  örneğin feminist hareket kadınların erkeğin boyundurluğu altında olmasını asla değiştiremez. çünkü kadının bu boyundurluğunun sebebi olan özel mülkiyete karşı çıkmaz. doğayı savunan yeşilciler doğa katliamı yapan kapitalizme ve onun bütün sınıfsal ilişkilerine karşı gelmeden ne doğaya ne yeşili koruyabileceklerdir. daha da uzatmak mümkün tabi.

  o nedenle sorunları ortaya çıkış noktasından ele almayan ve sınıfsal mücadeleyi baltalamak adına yapılan bu hareketler liberal zırvalardır.
 • grönland'ın erimesi ile 7 metre,güney kutbu'nun erimesi durumunda ise 70 metre yükselecek olan deniz seviyesinin farkında olup,bunun olmaması için çaba sarfedenlere bok atarak kendini farkettirmeye çalışan sözlük çomarlarını ortaya çıkaran zırvalıklardır.
 • eksik tanimlanan baslik. "kafa siken liberal zirvalari" olmasi gerekirdi.
 • liberal ekonomiyi savunmaları.

  ama ''feminizim, çok kültürlülük, kadın erkek eşitliği'' gibi hassas konuları liberal zırvasından ibaret görmek, oturduğu yerden sevmediği her şeyi liberal ya da liberalcilik etiketi yapıştırarak aşağıladığını zanneden cahillik ve popülistlik davranışları barındırır.