• çocukların dahil olduğu, onların gözünden anlatılan hikayeler ilgimi çekiyor genelde. bir de konusu da iyiyse ve başrolde jakob salvati gibi çok yetenekli bir ufaklık varsa işte ortaya böyle harika bir film çıkıyor..

''-do you believe you can do this?
    -i believe i can do this! ''
  • sahane bir film. basroldeki ufaklik daha cok filmde oynar diye dusunuyorum ama bunu dusununce de daha onceki orneklerde olduhu gibi 20 yasina geldiginde cukune corap takip sagda solda sallayacagi geliyor aklima.neyse cok guzel film izleyin.
  • m-16 albümündeki klas sodom parçası.

https://www.youtube.com/watch?v=2p_jmt9es08

mother's little freckled boy
    he is the father's pride
    a little beauty sweet beloved
    the sunshine of their lives

there's something in the air tonight
    little boy
    send greetins to the other side
    little boy

resting by your teddy's side
    sleeping without guilt
    with magic in your mind inside
    no war inside your dreams

gonna see the life below
    little boy
    dead means when you touch the ground
    little boy
    no god will pray the world to leave
    little boy
    cause god himself the one who did
    little boy

the truth with dirt in it's face
    with bubble in his hair
    ınnocence of babyhood
    never really care

ı let you go, leave me alone
    little boy
    my work is done, now it's your turn
    little boy
    ı can't look back just say good bye
    little boy
    appeared to me so shining bright
    little boy

how many ears need a man
    to hear the people cry
    how many times a man must look
    before he see the sky
    how many years a mountain needs
    before it washed to the sea
    how many times some people need
    to get allowed to live
  • savaşta geride kalmış bir çocuğun masumane tüm duygularını gözler önüne seren sıcacık bir film. 8/10
  • gerçekten güzel film. kült bir film değil ancak, girişi, gelişmesi ve sonucu güzel olan, anlatmak istediğini iyi anlatan bir film. özetle savaşa giden babasının geri gelmesi için yapabileceği her şeyi yapan bir çocuğun öyküsü. finalinde ise sizi şu şarkı karşılayacak.
  • bir kitle imha silahıydı. hiroşima üzerine bırakılırken etkilerinin belkide bu kadar ağır olabileceği bilinmiyordu. enola gay adı verilen uçakta yer aldığını da ilave edelim hemen. uranyum atomunun parçalanması için yerleştirilen barutların ateşlenmesi neticesinde o dev patlamaya sebep olmuştur.

çok merak ediyorum; o an bu bombayı hazırlayanlar gerçekten ne hissediyordu? üzerlerinden lime lime derileri dökülen insanlar zombi misali etrafta gezinirken az biraz empati kuracak kabiliyetleri de mi yoktu; yoksa bu abd hükumetinin şimdi bile tatmin olmayan yamyamlığının ilk görüntüsü müydü?
  • bana nedense "little miss sunshine" ı hatırlatan etkileyici film. yani konusu değil de sanırım aile bağlarını işleyişini benzettim.
    hayat dersi almak isterseniz izleyiniz.
  • bu filmdeki bir kesitten çok etkilendiğim ve bana farkındalık kazandıran bir sahne var.babasını çok seven bir çocuğun, babasının mecburen savaşa gitmesi gerekir. çocuk babasını geri getirmek ister, abisiyle sinemaya giderler ve o zamanın david cooperfieldı(belki direkt odur) sahneye çocuğu çağırır ve önüne bir şişe koyar. bu şişeyi oynat der çocuk elleriyle uzaktan şişeyi kendine çekmeye çalışır ve sihirbaz farkettirmeden ittirir. daha sonra çocuk annesiyle ibadete gider,papaz eğer imanınız varsa dağları bile oynatırsınız der(buraları hızlı geçiyorum).çocuk rahibin karşısına çıkar ve ben şişeyi oynatabiliyorum savaşı bitirmek istiyorum der. rahip şişeyi koyar ve hadi oynat der. çocuk bütün kuvvetiyle uzaktan elleriyle kendine çekmeye çalışır olmaz, rahip bir daha dene der olmaz bir daha dene der olmaz. çocuk her seferinde üzülür fakat rahip bir daha dene deyince aynı inançla dener. ve asıl bomba burada patlıyor.
    rahip bir daha dene der, çocuk tekrar dener ve rahip şişeyi alıp çocuğun yanına koyar.
    bak hareket ettirdin der, çocuk hayır siz hareket ettirdiniz der.evet sen hareket ettirdin çünkü şişeyi hareket ettirmem için beni hareket ettirdin, anlıyacağın hareket ettirmemin sebebi şişenin hareket etmesini çok istemen der. işte iman da böyle çalışır der. ''kimi zaman tabi''
    acaba aslında dualarımız çok istediğimiz düşünceleri beynimize ikna etmeye çalışarak buna göre hareket etmemizi ve olayların, insanların buna göre şekillenmesini mi sağlar? iman dediğimiz şey aslında düşüncelerimize olan inanç mı?
  • nefis bir film.
    bir çocuğun hayal dünyasının devasa genişliği ve bazan bunun büyükleri nasıl içine alabileceğinin harika bir örneği.
    bazı yerlerinde epeyce zırladım.
    ama bu ılık cumayı taçlandırdı sağolsun.

--- spoiler ---

babanın öldüğü haberinden sonra, bir şekilde geri döneceğinden emindim, inanmadım yani.
    hislerime göre yapmadım bunu, ölüm haberinden sonra baktım 20 dakkadan fazla zaman var filmin sonuna, demek dedim bu iş burda böyle bitmeyecek.
    filmlerde tahmin oranım genelde yüksek oranla tutar zaten.
    o kadar da şahane bir atıp tutucuyumdur.

--- spoiler ---

7,6.
  • norveçli eşsiz grup ulver'in yeni single'ı.
hesabın var mı? giriş yap