• şarjdan başka bir numarası yoksa beni ilgilendirmeyen modeldir.
    pil tak çıkar değiştir sıkıcı olabilse de farklı bir özelliği olmayan yeni bir mouseye 300 tl bayılamıycam.
    şöyle yeni dokunmatik olaylar falan da katsalardı keşke.
  • utanmadan yeni dizayn demişler. tamam iç dizaynı değişmiş de dışı aynı lan bunun.

neyse ki windows'a geçtim de apple'a domaldığım günler sona erdi.
  • bir çeşit mouse, o kadar. hani bilmeyenler bu başlık altında muhteşem teknolojik bir cihazdan falan bahsedildiğini sanabilir, öyle bir şey değil.

fiyatını duyunca apple ile olan ilişkime 2013 yılında neden son verdiğimi tekrar hatırladım.

ayy hem de lightning kablosuyla şarj oluyormuş, yaşasın!?!?

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • apple'ın delik göstermeme takıntısı sebebiyle lightning bağlantısını alt kısma yerleştirerek saçmaladığı işaretleme aygıtı. yıllardır bunun şarjlısı neden yapılmıyor derken tüy diktiler resmen. bu şekilde şarjdayken kullanılamayacağını kimse düşünmemiş herhalde.
  • rahatlıkla en kötü tasarım ödülü alabilecek yeni apple faresi. alttan şarj girişini kim akıl etmiş? bu ne lan?
  • apple'ın gelmiş geçmiş en büyük mallıklarından biri. tamam güzel, şarjlı mouse güzel oldu, zırt pırt pil değiştirmekten bıktık gerçekten ama bu şarj girişini alta koymak nedir? nasıl bir tasarım anlayışının ürünüdür? "45 dakika 1 saat kadar kullanmayıverin canım ölmezsiniz" demek bu alenen.

magic mouse'umun alt tarafı ve özellikle yanları çok deforme oldu ellerimin kontrolsüz terlemesinden dolayı, yenisi çıkacak dediler diye değiştirmedim. yenisini de almam şimdi. saçma saçma işler yapmışsınız beyler, ayıp oldu.
  • zamanında, elinizde tuttuğunuzda tasarımından ötürü anteni kapandığından bağlantı sorunları yaşayan telefonları için tüketiciye cevap olarak "telefonu tutmayı bilmiyorsunuz" diyen bir firmaya "neden alet şarj olurken kullanılmasını istemediler?" diye sorarsanız alacağınız cevabın" çünkü eşşeğin zikinden dolayı" yada belki bir ihtimal "zaten ayda yılda bir şarj edecen, ha altta ha yanda olmuş, ne fark eder" olacaktır. bu mouse denen nanenin pili hiç bir zaman önemli bir işin ortasında bitmez, hızınızı almış çalışırken bunu şarj etmek zorunda hiiiç bir zaman kalmazsınız, bu nedenle adamlar haklı, ne gerek var, şarj olurken kullanmaya kimin ihtiyacı olur ki zaten.
  • magic mouse 1'den sonra gördüğüm en işlevsiz ve ergonomi yoksunu apple ürünü.

macbook pro alırken bir hevesle magic mouse da almıştım. multi-touch yüzeye sahip olması gerçekten güzel bir özellik ancak mouse hiç bir şekilde ele oturmadığı, avuçla kavranmadığı için hem müthiş yoruyor hem de el ve bilek ağrısına neden oluyor. bir kaç başarısız denemenin ardından kutusunda tozlu raflarda bir yerde duruyor. zaten macbook ailesinden bir ürünü kullanırken trackpad nedeniyle mouse ihtiyacı hissetmiyorum. bir mac'i mouse ile kullanma fikri ancak yarın bir gün ofis için bir imac ya da macpro alırsam mantıklı geliyor. magic mouse'u deneyimledikten sonra böyle bir ihtiyacım olursa kesinlikle mouse yerine magic tracpad 2 alıp kullanırım.
  • eski mouse bluetooth 2 iken bu 3'e yukseltilmis. tiklama mekanizması değişmiş. pil biterse iki dakika takıp 9 saat kullanabiliyorsunuz. zaten pil bitmeden günler once mizlamaya baslar, son dakkaya birakmazsiniz... yeni trackpad varken cok cazip degil ama fare isteyen mac kullanıcıları için fena değil..
hesabın var mı? giriş yap