• besiktas'a gelmesi durumunda alsancak'tan konak'a kadar cirilciplak yuruyecegime yemin ederim. (bkz: reserved)
  • 15 haziran 2010 brezilya kuzey kore maçında kilidi açan golü sıfırdan harika bir şutla dunganın kendisine verdiği yetkiye dayanarak bilerek ve isteyerek atmıştır. baktım sözlükte bazı yazarlar da ömer üründül beyefendi gibi maiconun kaleye vurduğundan şüpheye düşmüşler, ben de bu şüpheyi ortadan kaldırmak için bu arkadaşımızın 2 golünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

bu birinci gol, brezilyanın portekizi 6-2 ile dağıttığı hazırlık maçından:

http://www.youtube.com/watch?v=ep10dyesjns

bu da ikincisi, geçen seneki konfederasyon kupasında birleşik devletleri 3-0 yendikleri maçtan:

http://www.youtube.com/watch?v=fqrk0chol1a

evet, hala bilerek ve isteyerek kaleye vurduğundan şüphesi olan?
  • juventus'a attığı golü* 21 oynarken* atsaydı üç sektirme* bir de vole'den* 7 gol değerindeydi.

manyak gol atmıştır velhasıl.

soradan edit: 6 ediyomuş, dört işlemi bile beceremedim*. yine de süfer goldü*.
  • ali turan'ı izlemenizin üzerinden 48 saat geçmeden izlemek bünyede çok garip bir etki bırakıyor.
  • ağlamaya çok meyilli.
  • juventus'a attığı gol tam bir mahalle maçı golü olmuş. adam sektiriyor dizinde falan, çakıyor doksan civarına gidiyor. gerçi mahalle maçlarında buna benzer durumlarda '' olum gol değil o taşın solundan gitti abi zaten çok yüksekti'' benzeri bok atmalar yaşanırdı.

http://video.milliyet.com.tr/…ol_1_37628.htm?auto=1
  • bugün "en iyi sağ bek kim?" diye bir anket yapılsa, muhtemelen ilk 3'e girecek adam. fakat nedendir bilinmez, sözlükte pek popüler değil.

bugün bir sağ açıktan 3 temel görev beklenir. öncelikle çizgiyi etkili kullanması ve maç boyunca çizgide yardırması, top rakipteyken sağ beke yardım etmesi ve rakibin sol bekini kovalaması, son olarak da, takım hücumdayken top sol kanattan ya da ortadan gelirken, sağdan içe doğru kat etmesi. tabi bunu 90 dakika yapabilmesi.

işte maicon böyle bir adam. tüm bunları sağ bekken yapıyor. rakip ceza sahasını zorluyor, içe giriyor, son çizgiye inip orta açıyor ve tüm bunları yaptıktan sonra, geri dönüşlerde bekte açık vermiyor. (ki roberto carlos'a real madrid dönemi yapılan tek eleştiri defansif yönünün zayıf olmasıydı.)

gerçekten komple bir kanat oyuncusu. hem güçlü fiziği, hem hızı, hem de istikrarıyla. herhangi bir maçını izlemeniz yeterli. belli bir seviyenin altına indiği çok az maç vardır muhtemelen. bana göre mevkisinin bir numarası.

ek not : mourinho'yla sıkıntılar yaşıyormuş. son antremana 35 dakika geç gelmiş ve gözden çıkarılmış. muhtemelen seneye manchester city'e 30 milyon euro'ya satılacakmış. (tabii, ben ntv'nin yalancısıyım.)
  • bu adam emekli olduktan sonra adına lüks ürünler çıkarıp satarsa iyi para yapabilir. öyle bir adı var. sporu ve lüksü birleştireceksin, hedef kitlesi olarak zengin çocuklarını belirleyeceksin, sonra 60 yaşında herifler gelip satın alacak ve 20'lik kızlara hava atacak. bu şekilde.

yatırımcılara ve girişimcilere duyurulur.
  • şundan bir sene öncesine kadar çoğu kişi tarafından dünyanın en iyi sağ beki olarak gösterilirken, 2010 yılı içerisinde oynanan iki tottenham hotspur maçında bale karşısındaki düştüğü durum sonunda artık inter'in sağ beki olarak bilinir hale gelmiştir. gareth bale kendisine tarihin en hızlı kariyer düşüşlerinden birini yaşatmıştır.
hesabın var mı? giriş yap