aynı isimde "masum" başlığı da var
  • blu tv dışında nerden izleyebileceğimi merak ettiğim dizi.

yeşillendiren makbule geçer.

edit:turktorrent diye mesajlar geldi.baska da yok sanırım.blu tv uyeliğini paylaşmak isteyen varsa yine makbule geçer.

not:blu tv 1 hafta üyelik ücretsiz biliyorum.kredi kartı bilgileri istediği üye olmuyorum.
  • haluk bilginer'in muazzam oynadığı , başarılı internet dizisi.

6. bölümdeki şu sahne çok iyiydi gerçekten:

--- spoiler ---

96 izmir. pınarbaşı gazinosu. biz bulgarın damında rakı içiyorduk seninle. iki el silah sesi diye geçtiler telsizden. senin karın o sıralar hamile. o gün istanbul'dan telefon gelmiş sana. ilk bana söyledin. kızım olacak cevdet dedin. sarıldık birbirimize. kalbinin sesini duydum senin. sahur davulu gibi vuruyordu kalbin. ben dedim, ıslatalım bunu. bulgarın oraya gittik. sonra telsiz gelince kalktık, ayakta duramıyoruz. gittik, gazinonun arka kapısından dolandık. ilk cesedi gördük. içeriden de çığlıklar geliyor. deyyus bağırıyor, sus orospu sus diye. biz daha içeri dalamadan sıktı pezevenk. sustu kadın. ben böyle elimi kaldırdım, iki yaptım sana. iki ceset. mermiyi namluya sürdüm. sonra bir çığlık daha duyduk. kızın biri bize doğru koşturuyor. kapıyı açtı tam çıkacak, arkadan vurdu deyyus. kızcağız önümüze düştü. gencecik kız. yüzü gözü boyalı. üç ceset etti. iki de telsizden, etti beş. mermi sayıyoruz seninle. şarjörü boşaltsın, alacağız içeri. sonra duyduk sesi. şarjörü attı, yenisini taktı puşt. daha kim bilir neler var yanında. cephaneyle gelmiş gazinoya. rambo sanki. senin yüzüne baktım. sen taş yutmuş gibi oldun. tabii farkındayım, karını düşünüyorsun. doğacak evladını düşünüyorsun. içeriden çığlıklar geliyor. herif sıkıyor. biz dalsak bize de sıkacak. sana baktım senin çenen titriyor, elinde makine titriyor. dedim ki selahattin sen girme. sen burada dur. ben tek başıma daldım içeri. herif önce karnıma sıktı bir tane. ben indirdim pezevengi. yerden bir tane daha sıktı. o da buraya, sağ omzuma. altı ceset. biri garson, gerisi kız. biri daha on dokuz yaşında. ben çok istedim bir kız evladım olsun, olmadı. senin evladın analı babalı büyüsün istedim. allah sana evlat acısı göstermesin selahattin. allah kimseye vermesin. şimdi suyunu , siktir git benim evimden. bir daha geleceksen adam gibi gel. kanıtla gel. ekip arabasıyla gel. ağzımı yoklamaya gelme. sokarım hürmetine.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

emel kızımızın çantasından anahtar çalınmasına rağmen eve yine anahtarla girdi. ihtiyatlı kadın.
    --- spoiler ---

edit.1 diziyi dikkatsiz izleyip bok atanlardanım. taner'in selim'i evde yakaladığı sahnede, selim anahtarları çaldığını ve çoğalttığını söylemiş.

uyaranlara teşekkürler.

edit.2 yeter küfretmeyin amk, kafa dağınıkmış izlerken.
  • burada kurgu hatası olarak söyledikleri bir şeyi *eşime anlattığımda bana verdiği tepki aynen şöyle olmuştu:

"millet hata bulmak için mi izliyor şu diziyi? izleyip geçsinler işte." *
  • "küfür, sigara ve alkol serbest oh dünya varmış"diyoruz ya,
    açın 25 sene önce televizyonda yayınlanan saygılar bizden'e de bakın:

https://www.youtube.com/watch?v=lmocdvlhiow
    ps: yardımcı yönetmen: zeki demirkubuz
  • haluk bilginer'in oyunculuğuna laf at ama filmin kurgusuna atma be arkadaş. çarpılmak mı istiyorsun ?
  • bu gece 00.00 itibarıyla 7 ve 8. bölümü yayınlanıp veda edecek olan dizidir.

--- spoiler ---

nette minik fragman gibi bir şey gördüm, bu yusuf'un kızını buldukları, cevdet'in tarık'ı aradığı denize bakan uçurum gibi yeri gösteriyordu. serkan keskin'in sesinden "sevmek için akıl gerekmez, mantık gerekmez, kafandaki bütün tahtaların illa tam olması gerekmez, sevmek için sevmek gerekir, o kadar" cümlelerini duyduk. eh ne de olsa her şey tarık'ın akıl hastası olmasına rağmen emel'i sevip evlenmesiyle başladı.
    bana kalırsa direkt olarak suçlu kimse yok. panik ve yanlış anlamalar üzerine doğmuş bir trajedi izledik.
    --- spoiler ---
  • final bölümleri fragmanı

sevmek için akıl gerekmez, mantık gerekmez, kafandaki bütün tahtaların illa tam olması gerekmez. sevmek için sevmek gerekir, o kadar.
  • her şeyi boş verip sadece okan yalabık'ın muhteşem oyunculuğu için bile izlenilebilecek dizi. arka sokaklar'la mest olup ''masum'' dizisini izleyenler yorum yapmasa da olur. valla.
  • --- spoiler ---

bir tane kötü oyuncu görmedim dizide.

haluk bilginer zaten haluk bilginer. okan yalabık inanılmaz. tülin özen kendini aşmış. okan yalabık ve tülin özen'in 6. bölümdeki kavga sahnesi efsaneydi. ikisi de evlilik içi çaresizliğin resmini müthiş çizmiş. serkan keskin yine muazzam. bu adamın kötü yaptığı bir şeye denk gelmedim daha.

son söz de ali atay'a. birinci bölümdeki rahatsız misafirlik sahnesini o kadar iyi yansıttı ki, evimin rahatında rahatsız oldum. ben de otele gideyim istedim.

bu dizi, rtük'ün saçma sapan kurallarına, holding kanallarının sikimsonik reyting baskılarına, yapımcıların "aman hacı şunları kırmayalım" ricalarına mecbur kalınmadıkça ne kadar kaliteli işler yapabildiğimizin göstergesidir.

küçükken sır dosyası diye bir dizi vardı, 30'lar hatırlar. o dizinin dönem dizilerine attığı fark, masum'un bugünün dizilerine attığı farktan küçük. bir tarafta konak dizileri, genç patron dizileri; öbür tarafta masum.

internet iyidir aga. internet özgürdür, dinamiktir, globaldir. internet iyiyle kötüyü ayırt eder. bu yüzden interneti hedefleyen bir dizinin bu kadar kaliteli olmasına şaşmamalı.

yarın bitiriyoruz masum'u. umarım aynı kalitedeki işlerin devamı gelir. emeği geçen herkesin eline sağlık.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap