• akıllı telefonların ekran parlaklığını ne kadar kısarsak kısalım gözü yoran mavi ışınlarını kesen şükela uygulama. indir. orijinal adı bluelight filter. night mode ile kullanılırsa tadından yenmez.
  • k-pax'li gibi 'gezegeniniz fazla parlak' diye diye canımdan bezmiştim, ilaç gibi geldi. ışığı tamamen kapatmak ne yazık ki migren epilepsi gibi problemlerle başa çıkmada fayda sağlamıyordu, özellikle tablette kovalar dolusu metinler okuyorsanız en önemlisi de gece okuyorsanız. uykunun kaçması fıldır fıldır gözlerle birazdan başınıza girecek ağrının beyninizi tam olarak nereden vuracağını tahmin etmece filan oynamak cabası.

amazon güncellemeyle eklemiş özelliği, ama filtre rengi kırmızı tonları ve sarı arasında. kırmızıyı da yorucu buldum, parlaklığı azaltıp filtreyi sarartmanızı öneririm. telefonda ise uygulamanın önerdiği doğal filtre süper, kırmızı yine işe yaramaz, sarı ve siyah seçenekleri de var, artık nasıl isterseniz. licht mehr licht diyenlerdenseniz bir şey diyemem, zaten geothe'yi de sevmem ilk gençliğimi yedi bitirdi pis.
  • kullandığım ıps panelli monitörde kendiliğinden mevcut bulunan teknoloji
  • her telefonda bulunması gereken, işlevi adından anlaşılabilecek android uygulamasıdır. uykudan önce telefonla uğraşınca, uyumak için yarım saat yatakta kıvranma derdine son veriyor. filtre rengini soldan ikinci, yüzdeyi de %80 yaparak en verimli filtre elde edilebilir. sabah uyanınca ortama güneş giriyorsa telefon ekranı dikkatlice bakılmadan görünmüyor*
  • meğer windows 10'un standart özelliklerindenmiş de ben kullanmıyormuşum. insan onun adını gece ışığı mı yapar? ben gündüz de kullanmaya başladım harika. gözlerim artık yorulmuyor.
  • (bkz: f.lux)
  • göz tembelliği, astigmat ve hipermetrop ile mücadele eden biri olarak uzun süredir gözlük takıyorum. ilk defa gözlük camıma bundan eklettim. gözüm rahatladı mı? biraz. ama dünyam sarardı. gözlüğümün camını silmek için çıkardığımda, etrafın normalde çok daha mavi tonlarından oluştuğunu fark ettim. yani bütün dünyayı daha sarı görmek hoşunuza gitmiyorsa ekletmeyin.
  • telefonumdan habire e-kitap okuduğumdan çok işime yarayan hede. ücretsiz bir çok versiyonu da play google da mevcut.
  • yaklaşık bir saattir yeni aldığım telefonda denediğim özelliktir. psikolojik midir nedir anlayamadım. açınca alanındaki gerginlik geçti. ne kadar doğru hissediyorum bilemem.
hesabın var mı? giriş yap