• vergi mükelleflerinin parasına göz dikmeyen bir sen kalmıştın.
    cenk tosun transferi üzerine mehmet şimşeğin yaptığı kara komediyi ciddiye alan mehmet ayan , futbol kulüplerine futbolcu ihracatı yapması için teşvik verilmesini istedi. bunu da türk futbolunu ve ekonomisini kurtarmak için üretmiş olduğu bir fikir olduğunu söyledi.
    devletin vergi yükünü iyice garibana daymışken
    futbolculardan cüzii vergiler alınıyorken keşke bunları hiç söylememiş olsaydın.

bir gün şans eseri bir garibana bir çikolata çekilişinden otomobil çıksa garibandan devlet kdv + ötv hariç 30.000 tl vergi alınıyorken

mehmet ayan bu arda nın dadısı felan mı ? hangi takıma gidiyorsa gitsin . her hafta ardayı başka bir takıma gönderiyor.arda dan başka futbolcularda var.

beni çok kızdırdın bu gece
    ihracat teşviği fikrinin saçma olduğunu canlı yayında söylemezsen
    radyodaki programını da dinlemiycem artık.
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir başka ekonomi ve vergi uzmanıdır. neredeyse transfer olan futbolcuyu öven gazetecilere de kar payı isteyecek.

--- spoiler ---

https://www.youtube.com/watch?v=zwssnl11gzg
    --- spoiler ---
  • merve toy’un programında dansözlere taş çıkartan kıvırma performansı sergilemişti. ben de ortasaha olarak alınan; ama mehmet ayan’ın stoper dediği gary medel bu sene şampiyonlar liginde ne yapmış bir bakayım istedim. işte mehmet ayan’a göre beşiktaş’ın namağlup bir şekilde gruptan çıkmasını sağlayan stoper(!!) medel’in bu sene şampiyonlar ligindeki performansı:

porto beşiktaş maçı: gary medel 65. dakikada oğuzhan özyakup yerine oyuna giriyor. maç o sırada 2-1, medel orta sahada oynuyor. maç sonucu ise 3-1.

beşiktaş leipzig maçı: gary medel bu sefer ilk 11 başlıyor; ama sağbekte oynuyor.60. dakikada skor 2-0 iken yerini necip’e bırakıyor. yine stoper olamadı:(

monaco beşiktaş maçı: işte gary medel’den enfes bir performans daha. maç 2-1 beşiktaş üstünlüğü ile devam ederken 74. dakikada oyuna oğuzhan özyakup yerine giriyor. oynadığı 16 dakikada yine stoper oynamıyor; ama mehmet ayan dediğine göre bir kerameti vardır. belki de o kadroda olunca tosic +30 skil filan kazanıyordur.

monaco beşiktaş maçı: maç 1-1 iken 69. dakikada tosic yerine stoper olarak giriyor. 75. dakikada ise mitovic oyuna girince orjinal mevkisine geri dönüyor. topdamda 6 dakika stoper oynuyor. işte medel bu!!! o altı dakikada beşiktaş 5 gol yiyerek sinirlenip sahadan çekilir ve 3 puanı silinirdi. adamsın medel, adamsın mehmet.

beşiktaş porto maçı: bu maçta 46. dakikada tosic yerine oyuna giriyor ve hakikatten stoper oynuyor. zaten mehmet kıvırmak için bu maçı referans gösteriyor. evet beşiktaş bu maç öncesinde oynadığı 360 dakikada 10 puan alırken, bu 360 dakikanın 122 dakikasında oynayan ve bunun 6 dakikası stoper olan medel beşiktaş’ı stoper performansı ile gruptan çıkaran adam. bu arada bu maçta da 1-1 iken oyuna girdiğini hatırlatalım.

leipzig beşiktaş maçı: gary medel sahada beşiktaş 2-1 galip; ama o da nesi? medel yine ortasaha da. yine olmadı mehmet.

sonuç: beşiktaş grubu 14 puan ile türkiye rekoru kırarak lider bitirdi. medel oynanan 540 dakikanın 257 dakikasında sahadaydı. sadece 2 maça ilk 11’de başladı. sahada 90 dakika kaldığı tek maç olan son leipzig maçının prestij maçı olduğunu da hatırlatırım. yani aldığı sürenin 35%’ını gruptan çıkmak için hiçbir anlam ifade etmeyen son maçta aldı. yetmez oynadığı 257 dakikanın sadece 51 dakikasında stoper mevkisinde görev yaptı. yani mehmet’e göre medel, beşiktaş’ın 540 dakikalık şampiyonlar ligi macerasının sadece 9%’unda stoper oynayarak beşiktaş’ı gruptan, mehmet’i de haklı çıkardı. hadi mehmet bir daha kıvır lütfen. çok eğleniyoruz.

edit: düzeltme için saladze’ye teşekkürler.
  • boş konuşuyor.
  • programda sacma sapan bir konu konusuluyor, mehmet ayan'a bakiyorum kaslarini catmis, gozlerini kismis uzaklara bakiyor. sanki o konu hakkinda dunyanin en yetkin insani ve soyleyecegi seyler kanun hukmundeymis gibi. sonra konusmaya bir basliyor, dunyanin en onemli seyini soyluyormus gibi bir tonlama; sert ve usten laflar. icerige bakiyorsun ergence "ben bir seyler biliyorum" diye gostermek icin cirpinan bir adam.

biraz gercek olun yahu.

gecenki programda "nasil reklam yapilir" gibi bir konu konusuluyordu. serdar ali celikler misir'da yapilan bir teror saldirisi yuzunden turizmin derin yara aldigini ve reklam ile bunu cozduklerini soylemisti. sehrin adini hatirlayamayinca mehmet ayan yine gozlerini kisarak "sharm el sheikh" dedi. serdar ali celikler konuyu anlatmaya calisirken bu adam da yandan habire "mercan kayaliklari", "hmm bombali saldiri miydi, silahli tarama mi miydi" gibi sehir hakkinda ne biliyorsa hepsini soylemeye kasiyordu hala. yahu bir insan bu kadar mi antipatik olur. izleyicileri ortaokul talebesi saniyor herhalde, bu pozlarla "bilgiliyim" havasi kasiyor.

yapma abicim, koskoca adamsin. sonra iste merve toy olayina doner isler. gerci orada bile hala "siz anlamiyorsunuz, medel'i aldilar ben hakliyim" modundaydi.
  • antipatik, boş konuşan ve herkesi radyodan kaçıran zevzek... boklu keçi boynuzu...
  • saçma sapan yorumlarını hızlı hızlı, kısık gözlerle uzaklara bakarak ve birilerini azarlarcasına yaptığında doğru bir şeyler söylediğini zannediyor kendisi. ya da insanların bunlara inandığını sanıyor. kaç yaşında adamsın be mehmet ayan, ne gerek var böyle kalitesiz show'lara.
  • mükemmel bir kapak yemiştir. arda’nın basın toplantısındaki neşesinin aslında gizlediği hüznünü saklama çabası olduğunu yazan bir izleyiciye arkadaş psikolog mu gibi gider yaptı. psikolog değilse böyle yorum yapmasın vs dedi. sonra yazanın psikoloji mezunu olduğu ortaya çıktı. sonra kıvırmaya çalışıyor bakın ben anlarım psikoloji okuduğunu diyor ama kimse yemedi.
  • çok şey biliyormuş edasıyla poz kesen ama aslında bir boktan anlamayan karikatür karakterlerinin ete kemiğe bürünmüş hali.
  • (bkz: eşşek gibi okuyacaksın)

https://www.youtube.com/…wmg&feature=youtu.be&t=924

şekillere, şu dillere bir bak. itici ifadesi falan gerçekten bu zat için hafif kalıyor, durumunu tam karşılamıyor. ne biçim bir çeşitsin sen ya..
hesabın var mı? giriş yap