• yolsuzluk iddialari ile 6 kere gonderilmis 7 kere geri gelmis olan atakoy lisesi eski muduru
  • sınıfta bir arama esnasında, aranan herkesi tahtanın önüne yığan ve fırlamadardan bir tanesinin bir arkadaşına otobüsteymişcesine "arkadaşım düğmeye basarmısın" demesi üzerine ; "dur bee 5 dakika sonra inersin" diyerek herkesi yaran ve o an orada bulunan herkesin hafızalarına kazınmasına sebep olan okul müdürü...
  • lütfi kırdar şehir hastanesibde beyin ve sinir cerrahisi uzmanıdır. benim gözümdeyse kendisi tam bir dr house. ama onun karakterli ve ponçik hali. ilgilenmesi, açıklaması, tavrı ve üslubu aşırı tatlı ve güzel.

2015-16 senesinden beri süregelen hormon bozukluğum sebebiyle +10 mr çektirip her seferinde bir tümör görünmesi bir görünmemesi sebebiyle sürekli sinir bozukluğu içindeydim. hipofizden salgılanan bu hormonun yarattığı sıkıntılar, tümör olması durumunda yaşayacağım geçici (ameliyat vs tedavisi var makroadenom olduğu durumda) sorunlar konusunda bilgim var. etkileri konusunda hiç derdim yok ama bir mr'da tümör görünüyor, diğerinde görünmüyor. sinirlerim bozulmaya başladı iyice. tümör optik sinirlerin üstünde diyorlar, görme bozukluğu yaşıyor muyum, göz kapağım düşmeye mi baslafi acaba diye paranoyaklasiyordum dönem dönem.

bir insanoğlu da demedi ki "kızım sende hormon düzensizliği var, bu tümör hormon yüksekken belirir, sonra kaybolur gider. önemli olan düzenli kontrolde olman ve çıkan tümörün mikroadenom olarak kalması." mehmet bey dedi ama işte. senelerdir tümör var mı, yok mu diye korkarken aslında gelip geçen bir şey olabileceğini söyledi. canım tiryaki.

kendisinden randevuyu kim olduğunu bilmeden almıştım. sonra annem anlattı kendisini. halam beyin kanaması sonrası hastanede yatarken annem odada, yengem ziyarete geliyor. mehmet bey bir internle vizite geliyor. sonra bizimkilerden kimin olduğunu belli olmadan bir yeri işaret edip sorunu ne anlat diyor. ıntern anlatıyor, tıbbi terimler falan geçince bizimkiler zaten anlamıyor, halamdan bahsediyor saniyorlar. tedaviyi soruyor, intern anlatıyor falan. ardından yengeme dönüp siz de bir randevu alıp gelin bana diyor. oda şok olmuş şekilde, yengem yok ben değilim hasta, yatan kişi hasta falan derken senin şu şu omurlarında bozukluk var, boynun eğri diyor. yengemin şaşkınlık devam ederken gelip boynundan sırtına kadar muayene ederek bak şu çizgide ilerlemesi gerekirken omurgan şu şekilde yamuk ilerliyor diye anlatıyor. herkeste bir şok hali, vizitini tamamlayıp gidiyor.

dediğim gibi canım mehmet tiryaki bey, sen artık gözümde türkiye'nin tatlis doctor house'sısın.
hesabın var mı? giriş yap