• her konuda bir benzerlik var,garip.
    tipler aynı.
    yeme içme sevgisi aynı.
    yemeklerin lezzet seviyesi aynı.
    dine bağlılık aynı.
    gelişmeye çalışma ama gelişememe aynı.

adamlar resmen bizim orta amerika versiyonumuz.

edit: yemek sevgisi ve lezzet seviyesinden yemeklerin benzer olduğunu anlamak da ayrı bir zeka pırıltısı.
    biz yemek yemeyi ne kadar seviyorsak onlar da o kadar yemek yemeyi seviyor.
    bizim mutfağımız güzel, onlarınki de güzel bir ingiliz mutfağı gibi yaraktan değil diyerek de lezzet seviyesine dokundum.
    evet içerikler ve baskın tadlar farklı ama ben iki mutfağı da mutlu mesut yiyorum.

tipleri de çoğu benziyor amk orta yaşlılar özellikle erkekleri göbekli kısa boylu şişman yanık tenli koy urfaya kimse yadırgamaz işte.

kızları biraz daha az benziyor olabilir.
  • (bkz: alakası yok)
  • başka türklerin biz meksikalıyız diyerek kandırdığı yazar beyanatı. ne yemeklerinin ne de görüntülerinin zerre alakası yok çünkü.

ben onları asıl suriyelilerin bir kaç level üstü olarak görüyorum.
  • yurtdışındayken, meksikalı bi kız gelmişti bizim ofise. kız dehşet güzel. böyle tarifi yok. fizik dolgun, yüz muhteşem. esmer şaheseri.

sürekli kesiyor beni. sürekli ama gözleriyle yiyor. hah diyorsun yanında bi gidiyorsun "hımm götüm sen kimsin be, ilk defa görüyorum seni ben" tavrı takınıyor.

tam kezban modeli türk kızı lan. bu kadar benzeyemez.

kızın adı neydi unuttum ama o kız türklere benziyordu evet. bu arada sonradan öğrendiğim üzere aile baskısından dolayı dışa kapalı oluyormuş bunlar. yani kızın o triplerinin dayanağı aileden korkmasıymış. bak bu da benzedi iyi mi?

edit: fatimaydı kızın adı. aklıma geldi.
  • ferhan şensoy'un ingilizce bilmeden hepinizi i love you isimli eseri bu konuda referanstır.
  • ülkeyi alıp o tarafa taşısan, ufak tefek farklarımız olurdu.
    tarih konusunda kafalarına vururuz ama.

edit: tanım ekleyelim--doğruluk payı olan önerme.
  • narcos 3. sezon başlasa da görsek.
  • taco=dürüm
    tortilla=lavaş
    acı=urfa
    mısır=karadeniz

bu yüzdenmi acaba türklerle damak tadları benzetiliyor.
  • dünya kupası vesilesi ile bolca gordüğün arkadaşlar. turkemi benziyor ?? alakası yok daha çok bangladeşliye benziyorlar.
  • (bkz: octavio paz) ın (bkz: yalnızlık dolambacı) kitabını okuduğumda ben de aynı şeyi düşünmüştüm.
    ne alakası var diyenlere tavsiyemdir, okuyun. öyle görüşelim.
hesabın var mı? giriş yap