• merhaba. biraz da biz çalsak durumu biraz olsun eşitleyemez miyiz? sonuçta ne yaparsak yapalım onların çalmasını engelleyemiyoruz.
  • oy ve ötesinin partili sandık müşahitlerinden farkı nedir ? herkes gözlemci olabilir mi ?

(bkz: reserved)
  • açıkcası ben mezun olduğunuz bölümleri çok merak ediyorum. oy ve ötesi ekibinin başındakiler hangi üniversitenin bölümlerinden mezun?
  • dünyadaki birçok gelişmiş ülkeye göre türkiye'de seçimlerin daha çok ciddiye alınıyor gibi görünmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
  • ufak şehirlerde nasıl bir sistem uygulayacaksınız sadece büyükşehirler için mi varsınız yoksa ?
  • doğu ve güneydoğuda sandık güvenliği için yapılan herhangi bir planlama var mıdır?

daha önce orada sandık görevi yapan bir arkadaşımdan durumun son derece iç karartıcı olduğunu, başkasının yerine oy kullanmanın son derece doğal olduğunu, her aileden bir kişinin gelip herkes adına oy kullandığını duymuştum. elbette zor ama, bu konularda herhangi bir düşünce mevcut mudur?

son olarak, hoş geldiniz.
  • hosgeldiniz;
    ülkemiz kedilerinin trafolara girişlerini nasıl engelleyeceksiniz?
  • merhabalar, oncelikle hosgeldiniz.

turkiye'ye yilda sadece belirli zamanlarda ve tatil icin gelen ama yasamini yurtdisinda geciren turklerin turkiye'de yapilan secimlerde oy kullanma hakkina sahip olmalari hakkinda ne dusunuyorsunuz? yani yasadiklari ulkede kendi rahatliklari icin sol partiye oy veren bu kesimin sira turkiye'ye geldiginde sag partileri desteklemeleri gibi bir iki yuzluluk soz konusu iken sizce de turkiye'de yasamini surduren insanlara yapilan bir haksizlik degil mi bu?

tesekkurler.
  • muharrem ince'nin yandaş bir kanalda yer bulduğu ve size soru sormak isteyecek birçok kişinin onu izlediği bir saatte soru cevap etkinliğine başlamanız sizin ne kadar amatör olduğunuzu mu yoksa ekşi sözlük yönetiminin amatörlüğünü mü gösterir?
  • merhabalar, hep aklımı kurcalayan bir olay var.

boş oy atmanın karşılığı var mıdır? diyelim ki, oyumu gidip kullanıyorum görevimi yapıyorum ama hiç bir adaya yakınlık duymuyorum o yüzden boş atıyorum. boş oy atmanında bir karşılığı olmalı.
hesabın var mı? giriş yap