• hakkında hiç yeni bir haberin olmaması ilginçtir.
    gerçekten işine son verildiyse bunun haber olması gerekir.
    evet, türkiye'de bu haber değeri taşır.
    hani azıcık haysiyet sahibi olup istifa etse zaten sür manşet ve son dakika haberi olur da, ülkemiz bu tip şokları kaldıramaz...

hankkında en yeni haber 2018'in ilk aylarında son buluyor...

hani daha önce hiç duymayanlar için ek bilgi vereyim.

kendisi erzurum'da yazılan efsanevi doktora tezinin yazarıdır.
    ilgili tez yök'ten kaldırılmış, ama burdan ulaşılabilir.
  • bir yerlerden profesör olup çıkmasını beklediğim şahıs. asıl sorumlu o doktora tezini imzalayan akademisyenler.
  • ilgili teze göz atınca ankara üniversitesini taktir ettim. yüksek lisans tezim, teknik kısmı haricinde bile en az 4-5 kez dil ve yazım kuralları için revizyona tabi tutuldu, zamanında çok uğraştırmışlardı düzgün bir dille yazmama rağmen ama şu eksik gedik garip tezdeki yazım yanlışlarına bakınca gayet titiz ve temiz çalıştırmışlar.

ayrıca ilgili kişi hakkında yakın zamanda bir haber yok ve tez kaldırılmış gözüküyor. saatlerini, aylarını bu işe ayıran insanların emeklerine saygı olarak bile biraz gündeme gelmiş olsaydı bu konu keşke.
  • neler yapıyor şimdi direk doktoraya başlayan bu dahi abimiz acep.
  • işin ironik ve aslında en acı tarafı bu sözde direk doğrudan doktora yapma hakkı kazanan vatandaşın ne yaptığının tam olarak bilincinde olmaması. yani ona göre gerçekten iyi bir doktora yazdığını düşünüyor olması. bilgisizliğinin ve 6. sınıf dönem ödevi gibi duran listenin farkında ve bilincinde değil. garip bir dünyada. yazdığı ön söz kelime hataları verdiği profil fotosu vb.. yani belli . ona sorsan türkiyede ki en kaliteli tezlerinden birini yazmıştır. ama bunu seni beni kandırmak için söylemez. ona göre öyledir. vizyonu, hayat görüşü, eğitimi , kültürü budur. sana, bana , gerçekten herkese bu intibayı verebildiğini düşünüyorum. bu arkadaş bilgisizliğinin ve potansiyelin farkında olup bilinçli bir şekilde birden kimse görmeden hazır kadro bulmuşken 3-4 şey karalayıp mezun olup kadroyu kapayım adamı değil. işte bu daha da vahim..bilgisizliğinin farkında olmayan doktoralı insanlar...
  • hiç şaşırtmayan durumdur.
    nedeni sadece akp nin rasgele açtığı üni ler değildir.
    akademia taa benim gençliğimden beri ('70'ler) hızlı bir iniş halindedir, ve o doğrultunun sonucunda buraya varmış olması da gayet normaldir.

halen bu ülkede okuryazarlığı olmayan kişiler 4 yıllık (lisans) üni mezunu olabiliyorlar.
    bu zibidi okuyup yazabildiğine göre tabii yar doçent te olur, (eğer kurcalanıp meydana çıkarılmasaydı) prof ta olur(du).
    kaynakçada gösterilenlerin çoğu tr-ing ve tr-fr sözlük türü şeyler.
    ulen o sözlükleri biraz karıştırsaydın en azından twitter de gösterilen saçmasapan abstractı yazmazdın.
  • 3 yıl önce yerel gazeteye "bu benim tezim değil, tezin bir kısmı. yanlışlıkla sisteme yüklenmiş. yenisini yüklemek mümkün değilmiş, o yüzden kitap halinde yayınlayacaktım. tam kitabı yayına hazırlıyordum ki beni linç ettiler" diye röportaj vermişti.
    3 yıldır bekliyoruz:
    hoca, kitap ne oldu? tez nerede?
  • bu adam benim için bir obsesyona dönüştü. şu hafif gülümsemeli ev hali selfiesi dışında adamla ilgili hiçbir bilgi, haber, hesap vs yok. ne işle meşgul olduğunu o kadar merak ediyorum ki.
  • 4 yıl önce yerel gazeteye "bu benim tezim değil, tezin bir kısmı. yanlışlıkla sisteme yüklenmiş. yenisini yüklemek mümkün değilmiş, o yüzden kitap halinde yayınlayacaktım. tam kitabı yayına hazırlıyordum ki beni linç ettiler" diye röportaj vermişti.
    yetmemiş, jüri başkanı, bu skandalı ortaya çıkartıp eleştirenleri "kıçını yıkamaktan aciz, had bilmeyen, oportunist ve korkak" olarak niteleyen bir açıklama yapmıştı.
    4 yıldır bekliyoruz:
    meriç hoca, kitap ne oldu? tez nerede?
    prof. salim hoca, bu tezde sizin başkanlığınızdaki jürinin komple imzası var. hiç şerhli falan da değil imzalar. çatır çatır kabul etmişsiniz tezi. sizi eleştirenleri hadsizlikle suçlamak dışında ne yaptınız geçen dört senede?
  • düşünsenize bu adam aylarca belki yıllarca doktor maaşı aldı ve hocalık yaptı. belki de hala yapıyor.
    işin en acı tarafı bunun gibi olup görünemeyen bilinmeyen kaç tane akademisyen var.
hesabın var mı? giriş yap